1. Anasayfa
 2. Didim Etkinlikleri

Didimde Miniklerden Perküsyon Gösterisi

Didimde Miniklerden Perküsyon Gösterisi
0

Didimde Miniklerden Perküsyon Gösterisi

Didimde Miniklerden Perküsyon Gösterisi; Didim Çocuk Akademisi kreş ve gündüz bakım evi öğrencilerinin hazırladığı perküsyon gösterisi geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi sahnesinde yapılan gösteri.

Belediye Başkanı Deniz ATABAY’ın ve Belediye Meclis üyeleri ile öğrenci velilerinin katılımıyla başladı. Gösteride Okul Müdürü ve Sahibi Eda Demir hazırlanan bu gösterinin amacını şöyle açıkladı;

“Bizler okul öncesi dönemden itibaren çocuklarımızın müzik ve ritmle tanışmalarını, duygularını ifade edebilmelerini. Karşı tarafı anlayarak iletişim kurabilmelerini ve aldıkları rolü üstlenerek, müzik estetik kazanımı açısından önemli bir rol oynadığını düşünüyoruz.

Müzik ve ritm aynı zamanda çocuğun kendisine güvenmesini sağlayarak öz güven duygusunun gelişmesine yardımcı olur.

Okul bünyesinde gerçekleştirdiğimiz org destekli ritmsel çalışmalarımız öğrencilerimizin psikomotor gelişimine yardımcı olmaktadır. Didim Çocuk Akademisi olarak en önemsediğimiz konu Pedagojik olarak öğrencilerimizin  fikri ile eşit derecede kabul görerek cesaretlenmesine ve kendini farklı yollarla ifade ederek sosyal psikolojik gelişimine katkıda bulunmasını sağlamaktır” dedi.

Müdür Eda Demir; “Çocuklarımız bizim aydınlık geleceğimizdir. Bu yüzden her alanda gelişimlerine destek olmak benimsediğimiz misyonumuzdur” diyerek tamamladığı açıklamasında öğrencilerinin başkaca becerilerinin de sergileneceği yeni projeleri olduğunu da söyledi.Didimde Miniklerden Perküsyon Gösterisi Didimde Miniklerden Perküsyon Gösterisi

Didim bu tür etkinliklerle daha iyiye gidiyor. Geleceğimiz küçüklere destek vermek ve önlerini açmak cesaretlendirmek gerekmekte.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.