1. Ana Sayfa
  2. Didim Etkinlikler

Didimde Miniklerden Perküsyon Gösterisi

Didimde Miniklerden Perküsyon Gösterisi
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Didimde Miniklerden Perküsyon Gösterisi

Didimde Miniklerden Perküsyon Gösterisi; Didim Çocuk Akademisi kreş ve gündüz bakım evi öğrencilerinin hazırladığı perküsyon gösterisi geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi sahnesinde yapılan gösteri.

Belediye Başkanı Deniz ATABAY’ın ve Belediye Meclis üyeleri ile öğrenci velilerinin katılımıyla başladı. Gösteride Okul Müdürü ve Sahibi Eda Demir hazırlanan bu gösterinin amacını şöyle açıkladı;

“Bizler okul öncesi dönemden itibaren çocuklarımızın müzik ve ritmle tanışmalarını, duygularını ifade edebilmelerini. Karşı tarafı anlayarak iletişim kurabilmelerini ve aldıkları rolü üstlenerek, müzik estetik kazanımı açısından önemli bir rol oynadığını düşünüyoruz.

Müzik ve ritm aynı zamanda çocuğun kendisine güvenmesini sağlayarak öz güven duygusunun gelişmesine yardımcı olur.

Okul bünyesinde gerçekleştirdiğimiz org destekli ritmsel çalışmalarımız öğrencilerimizin psikomotor gelişimine yardımcı olmaktadır. Didim Çocuk Akademisi olarak en önemsediğimiz konu Pedagojik olarak öğrencilerimizin  fikri ile eşit derecede kabul görerek cesaretlenmesine ve kendini farklı yollarla ifade ederek sosyal psikolojik gelişimine katkıda bulunmasını sağlamaktır” dedi.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Müdür Eda Demir; “Çocuklarımız bizim aydınlık geleceğimizdir. Bu yüzden her alanda gelişimlerine destek olmak benimsediğimiz misyonumuzdur” diyerek tamamladığı açıklamasında öğrencilerinin başkaca becerilerinin de sergileneceği yeni projeleri olduğunu da söyledi.Didimde Miniklerden Perküsyon Gösterisi Didimde Miniklerden Perküsyon Gösterisi

Didim bu tür etkinliklerle daha iyiye gidiyor. Geleceğimiz küçüklere destek vermek ve önlerini açmak cesaretlendirmek gerekmekte.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap