1. Anasayfa
 2. Didim Etkinlikleri

Didimde Dahod Müzik Gurubu Kuruldu

Didimde Dahod Müzik Gurubu Kuruldu
1

Didim’de Dahod Müzik Gurubu Kuruldu

Didim Halkoyunları Topluluğu, yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte çalışmalarına ve kurslarına hız verdi.
Minikler, Yıldızlar, 18 Yaş üstü ve hobi gurupları ile halen devam eden çalışmalarına yeni sporcularında katılması için kayıtlarını devam ettiren topluluk, bu yıl çeşitli etkinliklere katılmak için ayrıca DAHOT müzik gurubu da oluşturdu. Sanatçı Fevzi Kurtuluş yönetiminde çalışmalarına başlayan DAHOT müzik gurubu hafta içi Salı ve .Çarşamba günleri saat 20.00-22.00 saatleri arasında sürdürecek.
DAHOT başkanı İlyas Aydur konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, halk oyunları guruplarının çalışmalarını sürdürdüğünü, yeni katılacak olan sporcularla beraber yeni takviye yaptıkları gurupların ulusal ve uluslar arası yarışmalara katılacak şekilde programlandığını belirtti ve” yaş guruplarından bazı öğrencilerimiz Didim’den ayrıldı ya da bir üst guruba geçti, dolayısıyla yeni takviyelerle bu guruplara yeni gelenleri hazırlıyoruz, kısa bir süre uyum programının ardından bu öğrencilerimizde ekiplerin birer üyesi olacaklar” dedi. Aydur halen devam eden halkoyunları gurubunun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Aydın yöresi halk oyunları gösteri yapacaklarını da söyledi.
Aydur, DAHTO bünyesinde bu sene bir de müzik gurubu oluşturduklarını, sanatçı Fevzi Kurtuluş yönetiminde enstrüman ve koro çalışmaları yaptıklarını, bu topluluğa katılmak isteyenlerin de derneğin Belediye karşısındaki Lauchbah Parkı içindeki dernek lokaline müracaat edebilecekleri söyledi ve yeni başlayan müzik gurubunun çalışmalarını her hafta Salı ve Çarşamba günleri prova yaptıklarını de belirtti.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.