1. Anasayfa
 2. Didim Haberleri

Didim Okul Başkanları Atanın Huzuruna Çıkacak

Didim Okul Başkanları Atanın Huzuruna Çıkacak
0

Didim Okul Başkanları Atanın Huzuruna Çıkacak

Didim Okul Başkanları Atanın Huzuruna Çıkacak; Cumhuriyetin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilere yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlayan.

2003-2004 eğitim öğretim döneminde başlayan başlatılan TBMM ve MEB tarafından ortaklaşa yürütülmekte olan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi”. İlköğretim 2. Sınıftan orta öğretim son sınıf öğrencilerine kadar olan bölümünden seçilen Didim Okul Başkanları bu kapsama girmekte.

Tüm öğrencilerin katılımıyla her yıl yeniden seçilen ve Didim Okul Başkanları olan ve Didim’deki tüm ortaokul ve liselerin öğrenci meclis başkanları 14 Ocak 16 Ocak arasında Ankara’ya gidecekler.

Didim Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği bu ziyaret 2 ayda bir toplanan ilçe öğrenci meclisler başkanlarıyla yapılan toplantıda alınan kararla. Demokrasinin küçük bir örneği olan seçimlerin ardından bizzat meclis görmek istemeleriyle başlatıldı.

19 öğrenci, 4 öğretmen ve 1 rehberle yola çıkacak Didim Okul Başkanları na İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir’de eşlik edecek. Didim Okul Başkanları Didim Belediyesinin araç desteğiyle gidecek olan öğrenciler Pazartesi günü yola çıkacak. Salı günü önce birinci meclisi daha sonrada TBMM’yi ziyaret edecek öğrenciler. Bir rehber eşliğinde buraları gezecekler. TBMM’de Aydın Milletvekili Metin Yavuz’a da konuk olacak öğrencilerin diğer masrafları Didim Kaymakamlığınca karşılanacak.Edinilen bilgiye göre, öğrenciler 1. Meclis gezerken meclis sıralarına da oturarak demokrasinin işleyişinin heyecanını yaşayacaklar ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okuyacaklar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programının uygun olması durumunda kendisi ile de görüşmek istiyor. Didim Okul Başkanları Çarşamba günü saat 11.30’da Anıtkabir’e gidip Atatürk’ün mozolesini de ziyaret edecekler.

İlkokullardaki başkanların bu geziye katılmayacağı, Mayıs ayı içinde günü birlik bir turla yine Anıtkabir ve Meclis ziyaretleri yaptırılacağı da alınan bilgiler arasında. Bu bilgiler doğrultusunda gezi düzenlenecek.

Didim Okul Başkanları

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.