1. Anasayfa
 2. Faydalı Bilgiler

Parsel Sorgu’nun Arsa Alırken Önemi !!

Parsel Sorgu’nun Arsa Alırken Önemi !!
0

Parsel Sorgu’nun Arsa Alırken Önemi !

Didim, Türkiye’nin Aydın hattına bağlı bir ilçedir ve Ege Denizi kıyısında yer almaktadır. Son yıllarda turistik faydalar ve doğal güzellikleri nedeniyle ziyaretçiler için çekici bir bölge haline gelmiştir. Eğer Didim’de yatırımlık arsa arayışınız varsa, aşağıdaki kolonileri göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Didim’in doğal güzellikleri, arsanın değerini artırabilir. Deniz manzarası, yeşil alanlara yakınlık veya dağ manzarası gibi doğal çekicilikler, yatırımınızın cazibesini artırabilir.

Didim’de yatırımlık arsanın bulunduğu konumu büyük önem taşır. Denize yakınlık, plajlara erişim, turistik yerlere yakınlık, alt yapı, İnşaat yönetmelikleri ve imar planlarına uygunluk gibi faktörler, arsanın değerini artırır.

Didim’de arsa almak potansiyel olarak karlı bir yatırım olabilir, ancak dikkatli bir araştırma ve değerlendirme gerektirir. Konum, turistik potansiyel, altyapı, izinler, fiyat trendleri ve yerel ekonomik koşullar gibi faktörleri dikkate alarak karar vermek önemlidir. Her zaman bir uzmana danışmak da faydalı olabilir.

Arsanın yerini tespit ederken Geçmiş yıllarda yerine bakmak sıkıntılı oluyordu. Farklı yer söyleyip farklı yer satıyorlardı. Eldeki paftalardan yerini tespit  etmek güç oluyordu. Gösteren kişiye inanmak zorunda kalıyorduk. İnternetin ve teknolojinin gelişmesi ile Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nün hazırladığı “parsel sorgu” programı ile almak istediğiniz arsanın konumu, ölçüleri, niteliği gibi ayrıntıları hemen görebiliyorsunuz. Bu sayede size bilgileri verilen arsanın konumunu görebiliyorsunuz. “Parsel Sorgu” proğramı ile arsa yatırımcının kandırılmasının önü kesilmiş oldu.

Parsel Sorgu Hakkında Bazı Detaylar;

Parsel sorgulama, bir arazinin belirli bir numaraya sahip olan parselinin incelenmesi ve sahibini öğrenmek için yapılan bir işlemdir. Bu işlem genellikle tapu ve kadastro kurumları tarafından elde edilen çevrimiçi hizmetler aracılığıyla sonuca ulaşır. Parsel sorgulama yapmak için aşağıdaki kullanımları takip edebilirsiniz:

 • İlgili tapu ve kadastro biriminin resmi web sitesini ziyaret edin
 • İlgilendiğiniz gayrimenkulün İli, İlçesi, Mahallesi ada ve parsel bilgilerini oldurun
 • Sorgula düğmesine basın.  Öz Nitelik bilgisi kutucuğu açılır.
 • Gayrimenkulün Niteliği, Metrekaresi, Mevkisi ni görürsünüz
 • Üst kısımdaki 3 noktaya basarsanız rota seçeneği ile yol tarifi alırsınız.
 • Parsel Sorgu sayesinde konum olarak aldatılma riski ortadan kalkmaktadır.

 #“Parsel Sorgu” uygulaması Android ve İos telefonlara yüklenmektedir. Bu sayede söylenene değil gördüğünüze inanacaksınız. Bilinçli bir alıcı olarak güven içinde yarımınızı yapabileceksiniz.

#Parselsorgu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.