1. Anasayfa
 2. Didim Etkinlikleri

Didimde 4 Farklı Ülkeden Eğitim Buluşması

Didimde 4 Farklı Ülkeden Eğitim Buluşması
0

Didimde 4 Farklı Ülkeden Eğitim Buluşması

Didim‘de 4 Farklı ülkeden 25 genç ‘Erasmus Plus Gençlik Değişimi’ Projesi kapsamında Didim Çocuk Akademisi’nin minik öğrencilerine yönelik Montessori eğitim modelinin yöntemleri ile uygulamalı bir eğitim programı düzenledi.Türkiye’deki Proje Koordinatörü Nuri Bilirgen nezaretinde Yunanistan, Slovakya ve Romanya gibi değişik ülkelerden katılan 25 genç, Montesorri eğitim modelini Didim Çocuk Akademisi‘nde uygulamalı gerçekleştirdi. Çocuklara fırsat vererek kendilerini keşfetmesini sağlayıp, bilgi ve başarılarını ortaya çıkarmanın hedeflendiği eğitim modelinde çocukların ilgi alanlarına uygun bir eğitim almasının amaçlandığı belirtilirken, Proje kapsamında grup çalışmaları, araştırmalar, sunumlar, münazara, logo çalışmaları ve kültürel çalışmalarda bulunuldu.
Koordinatör Nuri Bilirgen, Katılımcı gençlerin düzenledikleri kültürel faaliyetler ile birbirlerinin kültürlerini yakından tanıma fırsatı da elde ederek kültür değişimine öncülük ettiğini belirtti. Bilirgen Didim Çocuk Akademisi‘nde de Montessori eğitimin uygulandığını ifade ederek ” Teorik eğitimi biz konferansla yaptık, daha sonra yerinde uygulamak için Didim’e geldik. Okulda Montessori eğitimi uygulandığı için akademi öğrencilerinin özgüveni yüksek ve çocuklar Montessori yöntemlerine hakim. Çok keyifli bir gün geçirdik. ” dedi. Nuri Bilirgen 16 Kasım’da Didim’de çalışmaların başlatıldığını ifade ederek, proje kapsamında katılımcı gençlerin çalışmalarının 22 Haziran 2019 tarihine kadar süreceğini söyledi.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.