1. Anasayfa
 2. Didim Etkinlikler

Atatürk’e Saygı Sürüşü Başladı

Atatürk’e Saygı Sürüşü Başladı
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Atatürk’e Saygı Sürüşü Başladı

19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı kurtuluş mücadelesinin ilk adımının 100. Yılında Didim’den 3 bisikletçi Saygı Sürüşü başlattı.
5 Mayıs 2019 günü Didim Cumhuriyet Kent Meydanından başlayan sürüş 14 gün ve 1285 km sürecek. Didim Poseidon Bsisklet Derneği üyeleri tarafından Dalyan’a kadar birlikte pedal basarak yolcu edilen bisikletçiler Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelecek olan bisikletçilerle 18 Mayıs günü buluşacaklar ve 19 Mayıs günü Atatürk’ün Güneş gibi doğuşuna 100 kez şahitlik edecekler.
DİPOBİS Başkanı İbrahim Sümer yolculuğa başlayan üyelerine başarılar diledi. Sümer Bu gün Didim Poseidon Bisiklet Derneği üyelerimiz Sabri Karakaya, Cihan İpekçiler ve Mesut Aktaş yola çıktılar. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının 100. Yıl dönümünde Didim’den Samsun’a pedal çevirecekler. Kendilerine bu anlamlı turda kazasız belasız keyifli turlar dilerim. Gururumuzsunuz yolunuz açık olsun.” dedi.
Didimli üç bisikletçi bu yolculuklarının başka bir anlamının da olduğunu ; “Miletosluların MÖ 6 YY deniz ticaretini ele geçirdikten sonra Karadeniz’de kent kurduklarını bunlardan birisinin de ilk adım ilçesindeki Amisos kenti olduğunu, bu nedenle aynı zamanda Miletos’tan, Amisos’a da selam götürdüklerini söylediler.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.