1. Anasayfa
 2. Faydalı Bilgiler

81 ilden 81 bayrak sergilenecek

81 ilden 81 bayrak sergilenecek
0

81 ilden 81 Bayrak Sergilenecek

“81 İlde 81 Şanlı Bayrağımız” projesi kapsamında tüm illerde öğrenciler tarafından tasarlanan Türk Bayrakları’nın sergileneceği etkinlik Didim’de 1 gün sergilenecek.
Didim Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen e-twining projesi kapsamında tüm illerin katıldığı proje Didim’de Valiler İlkokulu ortaklığıyla yürütülüyor.
Öğretmen Tülay Avcu tarafından planlanan ve 10 Mayıs günü Didim’de sergilenecek olan 81 ilden öğrencilerin illerinin özelliklerini yansıtan objelerle oluşturduğu bayraklardan oluşan sergi 1 günlüğüne Didim’de olacak. Sergide yer alacak ve kıymetli objelerden oluşan bayrakların Didimlilerle buluşacağı gün hava durumundan etkilenmemesi için alternatif mekanlar incelendi, muhtemel hava değişikliği sebebiyle zarar görmesini önlemek için titiz davranılan bu sergi için Belediye Parkı içindeki anfi tiyatro ya da Cumhuriyet Kent Meydanı alternatifleri değerlendirildi ve Valiler İlkokulunun bahçesinde sergilenmesine karar verildi.
Projenin adı “81 ilde, şanlı bayrağım projesi” Bu proje kapsamında Türkiye’nin 81 ilinden gelen bayrakları sergileniyor. Türkiye’nin 81 ilinden gelen bayraklar, o illere özgü malzemelerle yapılarak hazırlanmış ve sergileniyor.

Didim‘den sonra da başka illerde de sırayla sergilenmeye devam edecek. Sergiyi ziyaret edenler , kendi ilinden gelen bayrağı arıyor.
Sergide çok değişik çalışmalar var. Örneğin Erzurum’un kadayıf çalışması, Ordu’nun fındığı, Kilis’in zeytin çekirdeği malzemelerden yapılmış bayraklar . Sergi gittiği her yerde çok dikkat çekiyor ve güzel tepkiler alıyor.
Valiler İlkokulu bahçesinde sergilenecek olan bayrakların Didim’de de ilgi çekmesi bekleniyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.