1. Anasayfa
 2. Didim Etkinlikleri

Didim BİFEST Hazırlanıyor

Didim BİFEST Hazırlanıyor
0

Didim BİFEST Hazırlanıyor

Didim BİFEST Hazırlanıyor; Didim Poseidon Bisiklet Derneği (DİPOBİS), 27-28-29 Eylül tarihlerinde Didim Belediyesi işbirliği ile yapacakları Didim BİFEST hazırlıklarına başladı.

Festivalin ilk günü (27 Eylül 2019 Cuma) misafirlerin karşılanıp konaklama yerlerine yönlendirilmesiyle başlanacak. Festival boyunca su, yemek ve orman kampındaki konaklamalar Didim Belediyesi’nin katkılarıyla ücretsiz olarak sağlanacak.

Didim BİFEST’e Hazırlanıyor
Didim BİFEST’e Hazırlanıyor

Didim BİFEST Hazırlanıyor; İkinci gün (28 Eylül 2019 Cumartesi) orman kampında topluca yapılacak kahvaltının ardından Didim Kent meydanında toplanılacak. 68 km’lik turun başlangıcı burada verilecek. Varış noktası olan Milet antik kentinde verilecek öğle yemeğinin ardından ören yeri gezisi yapılıp katılımcılara Milet hakkında bilgiler verilecek. Dönüşte Varış noktası Orman kampında tur sona erecek. Akşam yemeği orman kampında verilecek.

Festivalin son günü orman kampında verilecek kahvaltının ardından kent meydanında toplanılacak. 48 km’lik turun başlangıcı buradan verilecektir. Didim Apollon Tapınağından hareket edilecek. Akbük’te verilecek öğle yemeğinin ardından tur yine orman kampında sona erecek. Ardından burada festivalin kapanışı gerçekleştirilecek.

Sürüş esnasında uyulması gereken kurallar ve tavsiyeler ise şu şekilde;

 1. Buluşma yerinden, bitiş noktasına kadar, aksi durum olmadığı sürece ana yolda, ikili sıra şeklinde, sağ şeridi kullanarak sürüyoruz.
 2. Kask kullanımının zorunlu olduğunu, eldiven ve gözlük kullanımını da si bisiklet severlerin sağlı için kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
 3. Tur esnasında, yol güvenliği için görevli arkadaşların önderlikleri doğrultusunda hareket edilmektedir. Öncünün önüne geçilmemeli artçının arkasında kalınmamalıdır. Yancıların uyarıları dikkate alınmalıdır.
 4. Araçların ve yayaların, ne uzaktan hareketlerle, ne de zil çalarak hiçbir şekilde rahatsız edilmemesi ya da onlardan gelen her hangi bir kışkırtıcı duruma doğrudan karşılık verilmemelidir. Didim BİFEST Hazırlanıyor Gerekli görüldüğünde, görevliler konulara müdahale etmektedirler.
 5. Grup içinde, deneyimli arkadaşların, deneyimsiz kişileri sağ tarafına alarak, onların güvenli şekilde turu tamamlamasını istiyoruz.
 6. Grup sürüşü yapıldığından dolayı herkesin grup içinde aynı hızda, zik zak çizmeden, düzenli şekilde yola devam etmesi güvenlik ve görünüm açısından oldukça önemli bir başka husus…
 7. Tur boyunca, sürüş sırasında, kulaklık takarak müzik dinlemek ya da yüksek ses çıkaran havalı kornaların kullanımı gibi uc araçların ve davranışların, çevreyi rahatsız etmesi ve en başta sürücünün kendi olmak üzere birçok bisiklet sürücüsünün dikkatini dağıtmasından dolayı kullanılmaması gerekmektedir.
 8. Sürüş sırasında, hem sürüş güvenliği hem de açık hava olmasına karşın çevrede rahatsızlık yaratıyor olmasından ve gelen şikayetlerden dolayı sigara içilmemesini ve dinlenme aralarında da grubun dışında ve sürücülerin uzağında sigara içilmesi gerekmektedir.
 9. Gündüz ve gece sürüşlerinde, sürekli olarak, kask kullanılması ve tamir malzemelerinin yanınızda olmasını öneriyoruz. Ayrıca bisikletiniz de öne ve arka ışıklandırmamızın olmasında yarar vardır.
 10. Sürüş sırasında, kesinlikle ani fren yapılmamalı, arıza durumda sesi olarak uyararak yol kenarına geçilmeli, görevlilere bilgi verilmelidir.
 11. Sürüşlerde öndeki bisikletli ile aranızda en fazla bir bisiklet uzaklığı kadar mesafe bırakmanız gerekmektedir.
 12. Sürüş esnasında, görevlilerin sesli ve ikaz hareketlerine – komutlara riayet edilmelidir.
 13. Kamp yerinde gece 12 den sonra mutlak sessizlik konusunda duyarlı olmanızı rica ediyoruz

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.