1. Anasayfa
 2. Didim Etkinlikleri

Fotoğraf Maratonunda Didim’den İki Resim Sergilenmeye Değer Bulundu

Fotoğraf Maratonunda Didim’den İki Resim Sergilenmeye Değer Bulundu
0

Fotoğraf Maratonunda Didim’den İki Resim Sergilenmeye Değer Bulundu

Aydın Valiliği tarafından, Heredot’un “En güzel gökyüzünün altındaki en güzel yer yüzü” olarak anlattığı Aydın’ın doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra kültürünü de yurt içi ve yurt dışında tanıtmak.

Türkiye’nin birçok bölgesinden gelecek olan fotoğraf dostlarına Aydın halkını ve misafirperverliğini tanıtmak. Kurulan dostluğu fotoğraf ve insanlar aracılığı ile kalıcı olarak başka memleketlere taşımak. Fotoğraf maratonuna katılan fotoğraf sanatçılarının Aydın’da çektikleri, bugüne tanıklık eden fotoğraflar sayesinde kent fotoğraf arşivini zenginleştirmek.

Bu arşiv sayesinde günümüzü yarınlara taşımak ve ilimizin tanıtımında bu görselleri kullanmak amacıyla düzenlenen fotoğraf maratonu tamamlandı. 2 gün süren fotoğraf Maratonu için Didim’e 15’er kişilik iki ayrı grup farklı günlerde gelerek çeşitli yerlerden fotoğrafla Didim’i de ölümsüzleştirdiler.
Aydın ve Nazilli Fotograf Sanat Derneği üyelerinin de yoğun katılım gösterdiği Maratona çeşitli illerden katılımcılar da Didim’e geldiler.


Türkiye’nin her tarafından gelen 195 fotoğraf severlerin katıldığı maratonda, Fatma Demir, Havva Alfahad ve Mehmet Aslan “başarı ödülü”, Esmaeil Shahsavan, Özgür Köksal ve Havva Alfahad “mansiyon ödülü” Oğuz İpçi ise “Ara Güler özel ödülü” alırken, 40 katılımcıya da “sergileme ödülü” verildi.
Didim Apollon tapınağı ve Milet antik Kentinde çekilen fotoğrafların Kocaeli’den maratona katılan Arzu İbranoğlu, İzmir’den Hasan Hüseyin’in fotoğrafları sergileme ödülü aldı.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.