1. Anasayfa
 2. Didim Etkinlikleri

Didimde Süslü Kadınlar Süslü Bisikletleriyle Yollardaydı

Didimde Süslü Kadınlar Süslü Bisikletleriyle Yollardaydı
0

Didimde Süslü Kadınlar Süslü Bisikletleriyle Yollardaydı

6 Yıl önce İzmir’de başlayan ve bisiklete saygı kadına saygı ve kadın bisikletliye saygıya dikkat çekmek için yapılan etkinlik 23 Eylül 2018 günü Didim Cumhuriyet Meydanında buluşan bir gurup gönüllü kadınla yapıldı.
Didim’deki turu düzenleyen Didim Poseidon Bisiklet Derneği üyesi olan Ayşe Sümer yarış başlamadan önce kendisinin öncü sürücü olduğunu ve sürüş sırasında dikkat edilmesi gerekenleri anlattı. Düzenlenen etkinliğin amacından da bahseden Ayşe Sümer bu yıl 6. yapılan turun 63 şehirde ve yurtdışında eş zamanlı olarak yapıldığını söyledi. Herhangi bir kar amacı olmayan bu etkinlikte çevreyi kirletmeyen doğa dostu bir ulaşım aracı olan bisikletlerin kent trafiğine katkısı olabileceğini de belirtti.

Bu etkinliğin neden bugün yapıldığını da: “Avrupa hareketlilik haftası kapsamında yapılan “Dünya otomobilsiz kentler günü” ne dikkat çekmek ve motorlu taşıtların olmadığı yollarda bisikleti olduğunu gös göstermek için” açıkladı.
” Bizler yolların sadece motorlu taşıtlara ait olmadığından eminiz. Sizlerinde fark etmesini istiyoruz. Motorlu araçların hiçe saydığı bir çok insan bisiklet kazalarında hayatını kaybetti. kendilerini rahmet ve saygıyla anıyoruz. Yollarda ne kadar çok bisikletli olursan motorlu araç sürücülerinin farkındalığının artacağını düşünüyoruz” diyen Ayşe Sümer, “Kadınların ve erkeklerin bu toplumda aynı yükümlülüklere sahip olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Kadınları görünür kılmak istiyoruz. Kadın toplumda görülür olduğu zaman o toplum nefes alır” diyerek sürdürdüğü konuşmasının sonunda “kadın korkmadan yollarda olmalı, toplumun her alanında ‘var’ olmalı diyerek bitirdi.
Daha sonra Cumhuriyet meydanında tur atarak başlayan etkinlik, 19 mayıs caddesi, üzerinden İnönü bulvarına, Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Caddesi güzergahından Altınkum Yalı Caddesine ulaştı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.