1. Ana Sayfa
  2. Didim Etkinlikler

Triation Heyecanı Yaşandı

Triation Heyecanı Yaşandı
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Başı)

Triation Heyecanı Yaşandı

Triation Heyecanı Yaşandı; 11 kategoride 950 kadar sporcunun katıldığı yarışmalar 28 Haziran Cuma günü gurupların ve sporcuların Didim gelmelerinin ardından, kayıt kontrolleri Didim Ticaret Odası‘nda yapıldı.

Burada sporculara yarış kitleri ve izleme cipleri teslim edildi. Yapılan teknik toplantının ardından geleneksel makarna partisi de burada düzenlendi
29 Haziran 2019 saat 08’de ilk startı verilen yarışmalarda Elit ve Genç erkeklere start Didim Kaymakamı Mehmet Türköz,Garnizon Komutanı Çetin Gülseven ve belediye başkanı Deniz Atabay tarafından verildi.

Daha sonra diğer kategorilere yarımşar saat aralıklarla start verildi.

İki gün süren yarışlarda gün sonunda ödül trenleri yapıldı.
Yarışlar boyunca Didim’in ana arteri olan Atatürk Caddesi sabah saatlerinden itibaren trafiğe kapandı bir çok vatandaş mağdur oldu konuyla ilgili olarak Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay şu açıklamayı yaptı; ” 950’den fazla sporcunun katılacağı, Türkiye Triatlon tarihinin en geniş katılımlı organizasyonu olması beklenen bir yarışmadır.
Seyirciler, aileler, antrenörler, sponsorlar, ulusal ve uluslararası basın gibi daha bir çok alandan yaklaşık 3500 misafirimizi ağırladığımız ve onlara Didim’in güzelliklerini tanıtma fırsatı bulduğumuz bir organizasyondur.
Yarışma Didim‘imizin kentimizin bilinirliğine paha biçilemez bir katkıda bulunması ve uluslararası bir triatlon yarışmasına zemin hazırlaması bakımından da yüksek öneme sahiptir.
23 Haziran İstanbul seçimlerden dolayı bu yıl 29-30 Haziran tarihlerinde yapılan organizasyon bundan sonra her yıl Mayısın ilk haftasında yapılacağı için sezon başı, esnafımıza ve otellerimize can suyu olacaktır.


Bu sebeple organizasyon boyunca kapatmak durumunda kaldığımız yollardan dolayı Didim halkının fedakarlığına teşekkür ediyor, önümüzdeki zamanlarda kentimize değer katacak bu tip organizasyonlara tüm halkımızın katılım sağlamasını bekliyoruz.”

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

 

 

 

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap