1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Karantinalı Günlerde Sokaklar Boş Kaldı

Karantinalı Günlerde Sokaklar Boş Kaldı
Karantinalı Günlerde Sokaklar Boş Kaldı
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Karantinalı Günlerde Sokaklar Boş Kaldı.

Karantinalı Günlerde Sokaklar Boş Kaldı. Sokağa çıkma yasağı karantina nedeniyle Perşembe akşamında bu yanan tüm Türkiye’de caddeler ve sokaklar boş kaldı. Yılbaşı sokağa çıkma yasağının detayları, Sokağa çıkma yasağı süresince hafta sonlarında uygulandığı gibi en yakın market, fırın, kasap, kuruyemiş ve manav gibi işletmelerden 10:00-17:00 saatleri arasında açıktı.

Tüm Türkiye’de uygulanan hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması karantina kapsamında, 1 Ocak 2021 Cuma gününün resmi tatil olması da göz önünde bulundurularak, 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’den başlayacak, 1 Ocak Cuma, 2 Ocak Cumartesi, 3 Ocak Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı.

Karantinalı Günlerde Sokaklar Boş Kaldı.

Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları karantina için uygulanan sokağa kısıtlaması süresince balıkçı/balık tezgahı şeklindeki işyerlerinin de Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet sunabilecek.

Didim‘de sakin geçen karantinalı sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında son günün de sokaklar boş boştu.

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasının ardından cadde, sokak ve meydanlarda sessizlik hakim oldu.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda dün saat 21.00’den itibaren başlayan sokağa çıkma kısıtlamasına İstanbul’da genel olarak vatandaşların uyduğu görüldü.

Yeni tip koronavirüsle mücadele önlemleri kapsamında İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda cuma günü saat 21.00’den pazartesi günü saat 05.00’e kadar devam edecek sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle İstanbul sakin bir gün yaşadı.

Sokak ve caddelerde, genelge doğrultusunda dışarı çıkmalarına izin verilen az sayıda vatandaşın olduğu gözlendi. Polis ekipleri, belirli noktalarda denetim gerçekleştirirken, durdurulan araçlardaki vatandaşların izin belgeleri kontrol edildi.

Belediye ekipleri de sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilerek caddelerdeki ağaçların budama, parklarda temizlik gibi işlemleri gerçekleştirdi.

Egenin Sahil Kasabası Aydın İli Didim İlçesinden Görüntüler.

 

Karantinalı Günlerde Sokaklar Boş Kaldı
Karantinalı Günlerde Sokaklar Boş Kaldı.

Kentin en işlek noktaları Atatürk Bulvarı araç ve insan yoğunluğu en düşük seviyeye indi.

Polis ve jandarma ekipleri, sorumluluk bölgelerinde uygulama ve denetim yaptı.

Kısıtlamaya uymayanlara cezai işlem uygulandı. Polis ve zabıta ekipleri, sokakta bulunanların kimlik ve görevlendirme belgelerini kontrol ediyor.

 

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap