1. Ana Sayfa
  2. Haberler

8 Mart Dünya Emekci Kadınlar Günü Didim’de Kutlandı

8 Mart Dünya Emekci Kadınlar Günü Didim’de Kutlandı
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

İçindekiler

8 Mart Dünya Emekci Kadınlar Günü Didim’de Kutlandı.

 

8 Mart Dünya Emekci Kadınlar Günü Didim’de Kutlandı, Kent meydanında toplanan Didim Kadın Platformu ile Didim Kibele Kadın Derneği ortaklaşa bir basın açıklaması gerçekleştirdiler. Pandemi sebebi ile yürüyüşe izin verilmedi. Fakat kent meydanında toplanılmasına izin alındı.

Konuşmalar yapıldı, 8 Mart’ın kadınlar için birlik, mücadele ve dayanışma günü olduğunu vurgulanarak şu ifadelere yer verildi; “8 Martlar kadının örgütlenme ve eşit yaşam hakkı için mücadele günlerinin simgesidir. 8 Martlar dünyanın her yerinde her şehrinde kadının kadının özgürleşme, örgütlenme ve dayanışma günüdür. Kadınların erkeklerle eşit olduğu, siyasal kültürel, ekonomik ve sosyal anlamda özgürlüklerini ele alabildikleri. Tacize tecavüze, şiddete ve hayatlarının kast edilmesine hayır diyebildikleri bir dünya özlemiyle buradayız. Kadın kimliğine sahip çıkan ve mücadelesine sahip çıkan kadınlar bu mücadeleyi kazanacaktır” ifadelerine yer verildi.
Basın açıklaması sonrasında sloganlar atıldı. Çalan müziğe eşlik ettiler. Müzik eşliğinde oyunlar oynayan kadınlar 8 Mart’ı kutladı.

 

 Didim’de 8 Mart Dünya Emekci Kadınlar Günü

Kutlamalardan Görüntüler.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap