1. Anasayfa
 2. Didim Hakkında

Didim Mahalleri Harita Üzerinde Görebilirsiniz

Didim Mahalleri Harita Üzerinde Görebilirsiniz
0

İçindekiler

Didim Mahalleri Harita Üzerinde Görebilirsiniz

Didim Mahalleleri Didim ilçesinin haritadaki konumu aşağıdaki gibidir, ayrıca Didim ilçe haritasında Didim ilçesinde yer alan önemli  yerleri, mahalleleri görebilirsiniz. Krokiyi inceleyip bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Mersindere mahallesi
 • Mavişehir Mahallesi
 • Hisar Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Efeler Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Çamlık Mahallesi
 • Altınkum Mahallesi

Mersindere Mahallesi

Mersindere mahallesi Didim’in çıkışında mavişehirin bitişinden itibaren yalı köye kadar olan alanı kapsayan mahalledir. Mersindere mahallesi konumu itibari ile mavişehir ve yalı köyü içine alan Didim’in en kuzey batısındaki mahallesidir. Mersindere mahallesinin bir kısmı sulu batak olarak geçmekte olup bölgede imar mevcut değildir dolayısı ile tarla formatında olan bu arsalar gelecek için yatırımlık olarak değerlendirilmektedir. Mersindere mahallesi gelecek dönemde Didim’in kuzeye doğru genişleyeceği alanların başında bulunmaktadır. Özellikle sulu batak mevkiindeki uygun fiyatları arsalar yatırım için tercih edilebilir.

Mavişehir Mahallesi

Didim Mahalleleri arasında yer alan Mavişehir Didim’in girişinde kalan adını masmavi denizden alan, Didim’in en güzel bölgelerinden birisidir. Didim’in en batısında bulunan bölge ak-yeni köy yolu üzerinden gelen ziyaretçiler için harika bir deniz manzarası ile kara-yolundan seyahat etme imkanı sunmaktadır. Mavişehir sakin bir bölge olduğundan dolayı uzun zamandır sitelerin bulunduğu bir bölge olup son yıllarda bölgede kurulan Büyük Anadolu Oteli’nin kurulmasından sonra daha da popüler olmuştur. Ayrıca pazar yeri de çok ilgi görmüştür. Aksam üstü alışveriş yapmak için gidip gezebileceğiniz bir pazardır. Sebze, Meyve, Zücaciye, Kıyafet, Kuruyemiş, Şarküteri Her Türlü İhtiyacınızı Mavişehir Pazarından Görebilirsiniz. Didim’e yaklaşık 8 km mesafedeki Mavişehir bölgesinde son yıllarda yapılan yeni siteler ve bu bölgedeki düşük imar oranları nedeniyle yapılan villa tipi yapılar yoğunluk kazanmıştır.

Hisar Mahallesi

Didim Mahalleleri arasında yer alan Hisar mahallesi Didim Apollon tapınağını da içine alan Didim’in üst kısmı ile Mavişehir‘e kadar olan bölgedeki mahalledir. Didimlin 2 ana caddesi olan Atatürk bulvarı ve İnönü bulvarı bu mahallenin içinden geçmektedir. Didim’in çıkış mahallesi olarak ta kabul edilebilir. Hisar mahallesinin büyük bir bölümü sit alanı olmasına rağmen bu alan çevresinde yerleşimler hızlı bir şekilde oluşmaya başlamıştır. Didim’e ilk gelen yerleşimciler bu mahallede ikamet etmeye başlamışlar dolayısı ile bölge Yenihisar ismini de buradan almaktadır. Merkezinde Apollon tapınağının bulunduğu bölge de son bir kaç yıldır tapınak çevresindeki taş evler restore edilip satılır hale getirilerek bölgenin eski günlerine dönmesi yönünde çalışmalar mevcuttur.

Cumhuriyet Mahallesi

Cumhuriyet Mahallesi Didim yeni mahalle ile sanayi sitesi arasında kalan mahalledir. Didim’in merkezinde olan bölgede yaz kış oturan haneler mevcuttur. Mahallemiz  Hastaneye, Çarşıya pazara, marketlere kafelere resmi dairelere yürüme mesafesindedir.

Efeler Mahallesi

Efeler mahallesi Didim merkezi konumda  yeni mahallenin hemen batısında yer alan mahalledir. Didim’in en geniş mahallerinden olan efeler mahallesi yaz kış oturmak isteyenleri tercihi bir bölgedir .marketler resmi daireler, alışveriş merkezlerine yürüme mesafesinde olup denize ‘de yakın bir konumdur. Efeler mahallesinde yeni yapılan sağlık ocağı vardır. Ayrıca pazartesi  günleri semt pazarı kurulmaktadır.

Yeni Mahalle

Yeni Mahalle Didim merkezde Cumhuriyet mahallesi ile Efeler mahallesi arasında kalan kısımdır. Bu mahallede özellikle son yıllarda büyük bir yapılaşma başlamıştır. şehir merkezinde olan mahallemiz de genel olarak yaz kış oturmak isteyenlerin tercihidir. çarşıya pazara alışveriş merkezlerine resmi dairelere, hastaneye çok  yakın bir konumdadır.

Çamlık Mahallesi

Çamlık Mahallesi Didim Altınkum’da adını çamlık olarak bilinen Didim Altınkum’un tek büyük ağaçlı alanı olan çamlık alanından almıştır. Çamlık Mahallesi Altınkum iş hanı  ile Didim Marina arasında kalan bölgeyi kapsamaktadır. Denize yakındır. Genelde yazlık olarak bilinen bir bölgedir ama yaz kıs oturan hanelerde vardır. Otellerin ve Kafeler ‘in yoğun olduğu bir bölgedir.

Altınkum Mahallesi

Altınkum mahallesi Didim’in sahil şeridindeki mahallelerinden birisi olmasına rağmen bölge olarak sahil şeridinin hepsine Altınkum denilmektedir. Genelde yazlıkçıların tercihi olan bölge, oteller bölgesi olarakta geçer tüm otellerin bulunduğu bir yerdir.  eşsiz kumsalda denize girebilir, Altın Sarısı Kumlarında güneşlenebilir veya çeşitli su sporları yaparak eğlenebilirsiniz. Sahil boyunca sıralanmış mekanlarda her ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kafeleri, barları ve diskoları ile Akşamları da çok renkli olan Yalı Caddesi sayesinde tüm gününüzü burada geçirme imkanına sahipsiniz. Altınkum arasında yer alan Beach Clublar‘da da denize girmek ve güneşlenmek mümkün.

Okumaya Devam Et
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.