1. Ana Sayfa
  2. Didim Etkinlikler

Haydi Didim Tiyatroya

Haydi Didim Tiyatroya
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Haydi Didim Tiyatroya

Mahsuni Şerif’in hayatının anlatıldığı Devri Mahsuni adlı müzikli oyun 10 Ocak 2019 tarihinde 20:00’da Didim Ticaret Odasında sergilenecek.

Yaklaşık 80 dakika sürecek oyunda Mahzuni Şerif’in hayatı ele alınacak. Oyunun merkezinde Mahzuni Şerif ve Yılmaz Güney’in beraber mahkum olduğu Maltepe Ceza evinde geçen anılar yer alacak.

Mahzuni Şerif’in 1971 darbesiyle başbakan olan Nihat Erim için söylediği türkü sebep gösterilerek 10 ay hapis cezası almasının ardından cezaevine girdiği belirtilen oyunda dönemin toplumsal dokuları da seyircilere aktarılacak. Serhad Raşa’nın seslendireceği Mahzuni Şerif türküleri eşliğinde Mahzuni’nin doğumundan okul yıllarına, eşiyle tanışmasından dönemin usta halk ozanlarından Âşık Veysel ile aralarındaki ilişkiye kadar yaşananları anlatılacak oyunda Yılmaz Güney sahneleri ise halkın taleplerini ve dönemin baskıcı rejimlerinin anlatılmasında usta bir rol oynuyor.

1978 Maraş Katliamı ve 1993 Sivas Madımak Oteli Katliamı’nın canlandırıldığı sahneler ile son bulan oyun günümüzde yaşanan sorunlara dair de birçok gönderme içeriyor. Yönetmenliğini Murat Sarı’nın, oyunlaştırma görevinin Hakan Güneri ve Gül Göker’in üstlendiği oyunda ‘Mahzuni Şerif’ karakterini Mehmet Güler, ‘Yılmaz Güney’ karakterini Hakan Güneri canlandırırken oyuncu kadrosunda Merve Köse, Fahri Bozbaş, Ender Yiğit ve Hakkı Şahin bulunuyor.
Bilet ücretlerinin 30 Tl olduğu oyunun biletleri tiyatro günü girişte satılacaktır.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap