1. Anasayfa
 2. Faydalı Bilgiler

Emlak Alırken Neler Yapmalı?

Emlak Alırken Neler Yapmalı?
0

İçindekiler

Emlak Alırken Neler Yapmalı?

Emlak satın almak için en önemli öge bilgidir. Çünkü karar mekanizması bilgi üzerine kuruludur. Sağlıksız, doğru olmayan eksik bilgi; verilecek olan kararı olumsuz etkiler. Karar vermek bir süreçtir. Peki bu süreç nasıl yaşanacaktır. Profesyonel destek gerekir mi?

Nereden başlamalı?

Kendi başınıza hareket etmeyi tercih edebilir, doğru kararlar verebilirsiniz. Bu sebeple bilgiye ihtiyacınız vardır. Hayal ettiğiniz özellikte gayrimenkul bulmak, bütçenize uygun olanı seçmek amacıyla işe araştırma yapmakla başlamalısınız. Böylece, (o kadar zamanınız var ise) sokak sokak dolaşmanız da gerekmektedir. Mevki seçimi, rayiç değerler, emlakin özellikleri, iyice araştırılmalıdır.

Ne aradığınıza karar veriniz

Hangi özelliklere sahip mülk aradığınızı, ne kadar bütçe ayıracağınızı belirleyin. Hayalinizi gerçekleştirebilmek, yeterli bütçenize uygun değilse ertelenmiş mutluluğu bekler durursunuz. Öncelikle gerçekçi olmalısınız. Kaliteyi mümkün olduğunca ucuza almak rasyonel davranıştır. Her insanın hayallere ihtiyacı vardır. Neticede; simyagerlerin durumuna düşmeden mümkün olduğunca gerçekçi olmak önemlidir. Konut kredisi, kullanılması düşünülüyorsa, kredi koşullarının iyi araştırılması gereklidir. Satılık ev, müstakil ev, villa fiyatları iyice etüt edilmelidir. Didim Turpa Emlak  şirketimiz yararlanabileceğiniz yüzlerce gayrimenkul ilanına sahiptir.

Sonuç

Seçtiğiniz mevkide, aradığınız özelliklerde bulduğunuz ev hakkında teknik bilgilerin de toplanarak araştırılması gerekir. Kat mülkiyeti tesis edilmiş konut, 1/1000 imarı mevcut arsa en az riskli olanıdır. Konut, arsa tipi gayrimenkul üzerinde ipotek, şerh, şuyu gibi riskli engel olup olmadığı tapu dairesinden, imar durumu, Belediye fen işleri Bölümünden tetkik yapılmasında yarar vardır. Belediye olmayan yerlerde ilgili mercilerden soruşturma yapılmalıdır. Böylece araştırma yapılarak bilgi toplanmalıdır. Karar, bilgilere dayanarak elde edilecektir.

Satılık emlak alırken konusunda uzman  deneyimli dürüst gayrimenkul danışmanından hizmet satın almak bizce doğru başlangıçtır. Bilgi , deneyim, dürüstlük bileşkesi ; Emlak Danışmanının kalitesini belirler. Didim Turpa Emlak satılık kiralık daire konut arsa villa ada köy evleri otel bilgilerine yer verilen gayrimenkul ilan sitesi düzenli olarak güncellenmektedir. didimdesatilik.com isteklerinizi iletebileceğiniz, danışacağınız adrestir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.