1. Ana Sayfa
  2. Didim Etkinlikler

Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok

Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok

     

 Didim Yöresi Engelliler Derneği(DİYED) tarafından bu yıl 3.sü yapılan Engelsiz Festival 10 Mayıs Cuma günü başladı. Apollon Tapınağı önünden “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok” farkındalık korteji ile başlayan festival Altınkum Yalı Caddesinde son buldu.
Engelsiz Festival açılış töreni DİYED Başkanı Bedri Altıntaş, İlçe Kaymakamı Mehmet Türköz ve Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın kurdele kesimiyle başladı.
İstiklal Marşı ve Bir Başkadır Benim Memleketim parçaları işaret dili ile sunum yapan öğrenciler büyük bir ilgiyle izlendi.
Didim Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş “Didim’de engelleri

kaldırmak Didim Belediyesi ile ortak olarak bir çok iş yaptık. 2014 yılında engelli araçlarımızı ve Engelliler Derneğini adına yerimizi aldık. Engellilerimizin sosyal hayata katılması amacıyla rampalarımızı düzenledik. Turizm kentinde yaşarken engellilerimizin denize girememesi büyük bir kayıptı. Belediyemizle birlikte hem Akbük’te hem de Didim’de engellilerimizi denizle buluşturduk. Yapılan tüm hizmetleri kamuyla, idari ve yerel yönetimle birlikte yapıldı. Bizler destek olan herkese teşekkür ederim” dedi.
Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay “Didim Yöresi Engelliler Derneği ile birlikte yaptığımız çok güzel projeler var. her yapılan iş bir sonra ki işi daha güzel yapmamızı sağlıyor. 3.sünü düzenlediğimiz bu festivalde emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Didim İlçe Kaymakamı Mehmet Türköz 3.sü düzenlenen festivalde emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı. “Didim Yöresi Engelliler Derneği’nin düzenlediği bu etkinlikte Aydın Büyükşehir Belediyesi, Didim Belediyesi, Kaymakamlık olarak her türlü görevi üstlenerek burada bulunuyoruz.
Etkinlikte yapılan konuşmaların ardından halkoyunları ve Engelli bireylerin söyledikleri müziklerle son buldu.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap