Patili Dostlar Ziyaret Edildi
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Patili Dostlar Ziyaret Edildi

Didim Belediyesi tarafından, 4 Ekim Dünya Hayvanı Koruma gününde Didim Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağında etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe İlçe Kaymakamı Mehmet Türköz, Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Deveci, Zeynel Şener, Öznur Gündoğdu, CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak ve çok sayıda hayvansever katıldı.
Didim Yöresi Engelliler Derneği üyelerinin de katıldığı etkinlikte, birçok özel anaokulu ve lise öğrencilerle birlikte katıldı.

Gün boyunca barınakta bulunan sokak hayvanları için mama yardımı bulunurken CHP’li gençler tarafından da 4 adet köpek kulübesi hediye edildi. Bu dünya sadece bize ait değil Etkinliğe katılan İlçe Kaymakamı Mehmet Türköz, 4 Ekim Dünya Hayvanı Koruma gününü ve etkinliği değerlendirdi. Türköz“4 Ekim hayvanları koruma gününde çok güzel bir gün geçiriyoruz. Dünya hayvan hakları günü münasebetiyle Didim Belediyesi hayvan barınağına kamu görevlileri, okul idareciler ve öğrenciler tarafından ziyarette bulunuldu.

Bu Dünya sadece iki ayaklılar için değil dört ayaklılar içinde var. Doğayı ve tabiatı paylaştığımız patili dostlarımızla bir arada olmayı tercih ettik. Hayvanların barınakta değil doğada olması lazım. Bu barınakta daha çok hastalıklı ve sakat olan hayvanların tedavi edileceği bir yer, tedavileri bittikten sonra doğal yaşam ortamlarına geri bırakılıyor. Burada çalışan belediye personeli bu görevi layıkıyla yapmaya çalışıyor.

Ama barınağımız da yeterli değil biz buna da şükür diyoruz. Bizim yapabileceğimiz en büyük iyilik ise patili dostlarımızı korumak ve her yaş gruba bunu aşılamak olacaktır. Bizler hem hayvanlarımızı seveceğiz hem de koruyacağız.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Hem barınak çalışanlarına hem de gönüllü arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

“Hayvan dostu bir belediyeyiz”
Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Deveci “4 Ekim hayvanlar için özel bir gün. Hayvan dostu bir belediye olarak, sokaklarda muhtaç olan hayvanlarımızı burada tedavi ve rehabilite ediyoruz. Bu tür etkinlikleri yaygınlaştırarak, insanların yardımsever olması amacıyla farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Gün boyunca özel okullar ve gönüllüler sokak hayvanları için yardımda bulundu. Biz farkındalık yaratarak bugün burada olan bütün hayvanseverlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.