1. Anasayfa
 2. Faydalı Bilgiler

Didim Eğitim Öğretime Sıkıntılı Başladı

Didim Eğitim Öğretime Sıkıntılı Başladı
0

İçindekiler

Didim Eğitim Öğretime Sıkıntılı Başladı!

Didim Eğitim Öğretime Sıkıntılı Başladı! 2021-2022 eğitim öğretim yılı 6 Eylül’de başlayacağı duyurulurken Didim’de 3 okul onarımdan geçeceği 3 okulunda yıkılarak yeniden yapılacağı öğrenildi. 6 okuldaki öğrenciler ise belirlenen okullarda yeni eğitim öğretim yılına ‘merhaba’ diyecek.

Pandemi sebebiyle geçtiğimiz yıl eğitim-öğretim yılı tam olarak açılamazken, bu yıl okullar 6 Eylül Pazartesi günü yeni eğitim öğretim yılına ‘merhaba’ diyecek. Didim’de ise yeni eğitim öğretim yılında bazı okullarda eğitim-öğretim yapılamayacak.

Didim Eğitim Öğretime 3 Okulun Öğrencileri Geçici Okullarda

Edinilen bilgiye göre; Didim’de bulunan Valiler İlkokulu, Selçuk Özsoy Ortaokulu ve Akyeniköy Ortaokulu güçlendirme çalışmaları nedeniyle açılamayacak. Bu kapsamda Valiler İlkokulu öğrencileri Valiler Ortaokulu’na, Selçuk Özsoy Ortaokulu öğrencileri Efeler Ortaokulu’na ve Akyeniköy Ortaokulu öğrencileri de Akköy Ortaokulu’na gidecek ve ikili öğretim verilecek. Selçuk Özsoy Ortaokulu’ndaki çalışmaların bir aylık sürede tamamlanarak öğrencilerin yeniden okullarına döneceği ileri sürüldü.

Didim’de Depreme Dayanıksız 3 Okul Yıkılıyor!

İlçede depreme dayanıksız olduğu tespit edilen 3 okulun ise yıkılarak Aydın Valiliği Yatırım ve Koordinasyon İzleme Başkanlığı (YİKOB) tarafından yeniden yapılacağı öğrenildi. Bu kapsamda Arif Nihat Asya İlkokulu, Yalıköy Ortaokulu ve Denizköy İlk ve Ortaokulları yıkılarak yerine en az 12 derslikli bir okul kazandırılacak. Bu kapsamda Arif Nihat Asya İlkokulu öğrencileri Mahir Özgür Damar İlkokulu’na, Yalıköy Ortaokulu öğrencileri de Yalıköy İlkokulu’na, Denizköy İlk ve Ortaokulu öğrencileri de Akbük Cemal Ergenekon Ortaokulu’nda eğitime başlayacak.

ATATÜRK İLKOKULU EK BİNALARININ YERİNE YENİ OKUL

Bunun yanı sıra Didim’in en eski okulu olan Atatürk İlkokulu bünyesinde bulunan ek binaların yıkılacağı ve yerine 24 derslikli yeni bir okul yapılacağı öğrenildi.
Depreme dayanıksız olduğu tespit edilen 3 okul ile Atatürk İlkokulu bünyesinde bulunan ek binaların bu yıl yıkılacağı ve ihalelerinin yapıldığı öğrenildi.
Öte yandan Didim’de 2021-2022 eğitim öğretim yılında 13 bin öğrencinin okula merhaba diyeceği öğrenilirken 34’ü resmi 11’i özel olmak üzere toplam 45 okulda 777 öğretmen ve idareci görev yapacak.

Haber Kaynağı: Ses gazetesi – Hüseyin Çalışkan

Valiler İlkOkulu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.