1. Anasayfa
 2. Faydalı Bilgiler

Altınkumun Bu Güzelliğine Sahip Çıkalım

Altınkumun Bu Güzelliğine Sahip Çıkalım
2

Altınkumun Bu Güzelliğine Sahip Çıkalım

Altınkumun Bu Güzelliğine Sahip Çıkalım; Didim’in kataloglara giren halk plajı Altınkum Didim Belediyesi ekipleri tarafından her gün elenip temizlenip düzenlenerek halkın hizmetine hazır hale getirilir, Doğa’ya ve Çevre’ ye önem verenler bu düzenlemeye sahip çıkılmasını istediler.
Denizden gelen kendi kumuna sahip olduğu için adına Altınkum denilen ve Ege kıyılarının en güzel plajlarından birisi olan bu plajda yapılan çalışmalar sonunda sahilde kumdan çıkarılan sigara izmariti ve içecek kapaklarının her tarafa atılması bu manzarayı görenleri çok üzdü. Başta Didim’liler olmak üzere gelecek olan misafirlerin bu atıklarını kumsalda bırakmamalarını istediler. En güzel temizlik kirletmemektir sloganını örnek alarak sigara  izmariti ve kapakları kuma gömmenin temizlik olmadığını ve deve kuşu misali gibi olduğunu bir kez daha hatırlattılar.

Bazıları daha ileri giderek içtikleri içki şişelerini kırarak kumlara atmaları, Başkalarını düşünmeden yapılan bu duyarsızlıktan dolayı plajlarda cam kesik kazaları yaşanmaktadır. İnsanlık için daha duyarlı olmaları gerektiklerini de hatırlattılar.

Tekrar tatile geldiğinizde aynı güzellikleri görmek istiyorsanız Lütfen bulduğunuz gibi bırakın.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.