1. Anasayfa
 2. Didim Etkinlikleri

Dahot Kurs Kayıtları Başladı

Dahot Kurs Kayıtları Başladı
0

Dahot Kurs Kayıtları Başladı

Kültürümüzün önemli bir parçası olan halk oyunlarının yaşatılması geleneği; tabiat sevgisi, insan sevgisi, yurt sevgisi ve milli bütünlüğün en iyi ifadesidir. Halk oyunları milli kültürümüzün ayrılmaz bir parçası ve insanın iç dünyasını, neşesini, yaşantısını, üzüntüsünü, geleneklerini ve tabiat olayları karşısındaki tavırlarını geçmişten günümüze, günümüzden geleceğe taşımaktadır.

Çocuk, genç ve yetişkinlerinde çok rahat katılabilecekleri DAHOT’un kurs kayıtları başladı. Didim Halk Oyunları Topluluğu Derneği, Aydın zeybek, Trabzon horon, Ankara seymenler, Van Halay olmak üzere halk oyunları kurs kayıtlarının başladığını duyuran DAHOT Başkanı İlyas Aydur ”çocukların bilgisayar, tablet ve televizyon karşısında vakit harcamak yerine, derneğimizde vakitlerini değerli hale getirebilirler. Ayrıca çocuk gelişimi ve sosyalleşme önemli bir yeri olan halk oyunlarına kayıt yaptırmaları gerekiyor” dedi.
8-11 yaş Minikler 12 – 16 yaş Yıldızlar 16-20 yaş arası Gençler ve 20 yaş üzeri Büyükler olmak üzere 3 aşamalı kurs verilecek.
DAHOT Başkanı İlyas Aydur kurs kayıtlarının yanı sıra, sosyal ve kültürel anlamda birçok etkinliğe katılarak başarılı gösterilere imza atmıştır. Bugüne kadar Yurt içi yurt dışı festivaller ile yarışmalara katılım sağlanmıştır ve öğrenci yetiştirilmiştir. Birçok festivale ev sahipliği yapan DAHOT şimdide konuk olarak 02-08 Ekim 2019 tarihleri arasında Didim Belediyesi katkılarıyla Makedonya Koçani uluslararası halk dansları ve Pirinç festivalinde İlçemiz Didim’i ve ülkemizi temsil edip tanıtımına katkı sunmaya gidiyoruz” dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.