1. Ana Sayfa
  2. Didim Sinema

Sinema Didim’de Gezmeye Devam Ediyor

Sinema Didim’de Gezmeye Devam Ediyor
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Sinema Didim’de Gezmeye Devam Ediyor

8 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında akşam saat 21:00’da, bir çok popüler film ile açık hava sineması Didim’in 5 mahallesine misafir olmaya devam ediyor. Açık hava sinemasının üçüncü filmi olan Hükümet Kadın ilk gününde Kent Meydanında gösterimi yapıldı. Açık hava sinemasına ilgi yoğundu.

Hükümet Kadın filmini izleyenler kahkahalara boğuldu
Midyat’ta yaşayan, 8 çocuk annesi Xate okuma yazması olmayan bir kadın, fakat çevresindekilerden tek farkı kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıdır. Bir gün, hiç beklenmedik biçimde kendisini Midyat’ın Belediye Başkanı olarak bulur! Ev kadını olarak ne kadar işinde iyiyse, çocuklarına rağmen Başkanlığı da o kadar iyi götürmeye niyetlidir.
Kısa zamanda ‘Hökümet’ gibi kadın olduğunu kanıtlayan Xate, her türlü problemi de kendi kadınca yöntemleriyle çözmenin yolunu bulur. Artık sadece Midyat halkı için değil, ülkedeki diğer insanlar için bile hayat eskisi gibi olmayacaktır.
Ünlü oyuncu Sermiyan Midyat’ın yazıp yönettiği komedi filmi Güneydoğu’da yaşayan ve görev yapan ilk kadın belediye başkanının, sekiz çocuklu Xate’nin hikayesini beyazperdeye aktardığı filmin başrollerinde Demet Akbağ, Ercan Kesal ve Mahir İpek bulunuyor.
Didim Belediyesi tarafından yapılan açık hava sinemalarında bulunan ikram aracı, sinemaya gelenlere ikramlarda bulundu.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap