1. Anasayfa
 2. Didim Etkinlikler

Pir Sultan Grubunu Dinlemeye Gelenler Salona Sığmadı

Pir Sultan Grubunu Dinlemeye Gelenler Salona Sığmadı
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Pir Sultan Grubunu Dinlemeye Gelenler Salona Sığmadı

Didim Cemevi Pir sultan Abdal Grubu 9 Nisan Salı günü Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde konser verdi. 3 aylık çalışmanın ardından sahne alan grup katılımın yoğun olduğu bir konser gerçekleştirdi.

Repertuvar seçimi ve provalarını Didim Cemevin de yapan grubun şefliğini Engin Ağrı üstlendi. İki bölüm olarak hazırlanan konser de Didimliler türkü dolu bir gece yaşadı.

Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan konsere katılanlara teşekkür konuşması yaptı. İlhan ”Didim Cemevinin geleneksel olarak hazırladığı konserlerinden birinde bugün Pir Sultan grubuyla yine hep birlikteyiz. Pir Sultan grubu her zaman demokrasi mücadelesi veren, sazlarıyla, sözleriyle her zaman destek oldular.

Grupta bulunan bütün arkadaşlarımız bıkmadan, usanmadan her gün çalıştılar. Hepsine teşekkür ediyorum, emeklerine sağlık. “ şeklinde konuşarak, 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı olarak yola devam Ahmet Deniz Atabay’a ve meclis üyelerine de başarılar dileyerek her zaman yanlarında olacaklarını belirttiler. İlhan’ın konuşmasının ardından Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay konuştu. Atabay “Hepimizin keyif alarak dinleyeceği Pir Sultan Abdal grubunun konserine hoşgeldiniz.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Seçim sürecinde ki mücadelemizde sazlarıyla, sözleriyle destek veren ekibe içtenlikle çok teşekkür ediyorum. Didim’de yaşayan insanlar olarak demokrasi mücadelesini çok iyi veriyoruz.

Demokrasi bileşenleri olarak seçim dönemlerinde bir araya gelecek güç yaratıyoruz. Didim halkını gerektiği şekilde yönetecek olan en demokratik yönetimi iktidara getiriyoruz. Bütün Türkiye’de kimseyi örselemedik, ayırmadık, ayrıştırmadık ama artık İstanbul’da ki mazbatamızı verin artık. Demokrasiyi daha fazla incitmeyin. Size az gelebilir ama demokrasi kazanacaksa 1 oy bile olsa mazbatamızı istiyoruz. “ şeklinde konuştu.

 

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.