1. Anasayfa
 2. Didim Etkinlikleri

Nazım Hikmetin Ölümsüz Aşkı “piraye” İzleyicileriyle Buluşuyor

Nazım Hikmetin Ölümsüz Aşkı “piraye” İzleyicileriyle Buluşuyor
0

Nazım Hikmetin Ölümsüz Aşkı “piraye” İzleyicileriyle Buluşuyor

Nazım Hikmetin Ölümsüz Aşkı “piraye” İzleyicileriyle Buluşuyor; Nazım Hikmet’in ölümsüz aşkı Piraye’yi konu alan tiyatro Didim’de tiyatroseverlerle buluşacak. Tiyatro 13 Nisan Cumartesi günü saat 20:30 Nurullah Kocabıyık Kültür merkezinde sahne alacak.
Murat Çidamlı’nın oyunlaştırdığı, yönettiği ve oynadığı oyunda; yönetmen yardımcılığını Özge Çidamlı, dramaturgluğunu Eylül Kuzgunbay, müziklerini Kerem Memişoğlu, ışık tasarımını Yüksel Aymaz yaparken, yapımcılığını Hasan Acar üstleniyor.
Oyunun konusu şöyle:
Türk dilinin en büyük şairi Nazım Hikmet, karısı Piraye’ye 1933’ten 1950’ye kadar, aralıklı olarak hapishanede geçirdiği 17 yıl boyunca yüzlerce mektup yazdı. Bu mektuplar aracılığıyla aşkını, kavgasını, hasretini en duru haliyle Piraye ile paylaştı. Piraye, bu mektupları Nazım’ın Çankırı Hapishanesi’nde kendi elleriyle yaptığı tahta bir bavulda, yıllar boyu sakladı. Nazım’ın zorlu tutsaklık yıllarında hayata tutunmasını sağlayan şey; aşkın, kavganın ve hasretin yüreğinde bir bütün halindeki varlığıydı. Usta şair Nazım Hikmet’in yüreğinin bütün gücüyle yazdığı mektup ve şiirlerden oluşan, onun iç dünyasına yapılan bu yolculukta, aşkın, şiirin, müziğin evrensel ve ölümsüz yönüyle tanışmaya ve yüreğinizin kapılarını açmaya hazırlanın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.