1. Ana Sayfa
  2. Didim Etkinlikler

Nazım Hikmetin Ölümsüz Aşkı “piraye” İzleyicileriyle Buluşuyor

Nazım Hikmetin Ölümsüz Aşkı “piraye” İzleyicileriyle Buluşuyor
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Nazım Hikmetin Ölümsüz Aşkı “piraye” İzleyicileriyle Buluşuyor

Nazım Hikmetin Ölümsüz Aşkı “piraye” İzleyicileriyle Buluşuyor; Nazım Hikmet’in ölümsüz aşkı Piraye’yi konu alan tiyatro Didim’de tiyatroseverlerle buluşacak. Tiyatro 13 Nisan Cumartesi günü saat 20:30 Nurullah Kocabıyık Kültür merkezinde sahne alacak.
Murat Çidamlı’nın oyunlaştırdığı, yönettiği ve oynadığı oyunda; yönetmen yardımcılığını Özge Çidamlı, dramaturgluğunu Eylül Kuzgunbay, müziklerini Kerem Memişoğlu, ışık tasarımını Yüksel Aymaz yaparken, yapımcılığını Hasan Acar üstleniyor.
Oyunun konusu şöyle:
Türk dilinin en büyük şairi Nazım Hikmet, karısı Piraye’ye 1933’ten 1950’ye kadar, aralıklı olarak hapishanede geçirdiği 17 yıl boyunca yüzlerce mektup yazdı. Bu mektuplar aracılığıyla aşkını, kavgasını, hasretini en duru haliyle Piraye ile paylaştı. Piraye, bu mektupları Nazım’ın Çankırı Hapishanesi’nde kendi elleriyle yaptığı tahta bir bavulda, yıllar boyu sakladı. Nazım’ın zorlu tutsaklık yıllarında hayata tutunmasını sağlayan şey; aşkın, kavganın ve hasretin yüreğinde bir bütün halindeki varlığıydı. Usta şair Nazım Hikmet’in yüreğinin bütün gücüyle yazdığı mektup ve şiirlerden oluşan, onun iç dünyasına yapılan bu yolculukta, aşkın, şiirin, müziğin evrensel ve ölümsüz yönüyle tanışmaya ve yüreğinizin kapılarını açmaya hazırlanın.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap