1. Anasayfa
 2. Didim Etkinlikleri

Kazasız Kul Olmaz Adlı Gösterim Didim’de

Kazasız Kul Olmaz Adlı Gösterim Didim’de
0

İçindekiler

Kazasız Kul Olmaz Adlı Gösterim Didim’de

Kazasız Kul Olmaz Adlı Gösterim Didim’de; Son zamanlarda Türkiye’de yaşanan iş ve trafik kazalarına dikkat çeken “Kazasız Kul Olmaz” adlı tiyatro oyunu 11.12.2018 günü Saat: 19:00 da Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde seyircinin beğenisine sunulacak.

İstanbul Gelişim Sanat tarafından Türkiye’nin dört bir yanında sergilenen ve son zamanlarda Türkiye’de yaşanan iş ve trafik kazalarına dikkat çeken “Kazasız Kul Olmaz” adlı tiyatro oyunu Didim’de sahne almaya hazırlanıyor. Sanat danışmanlığının televizyon sunucusu Vatan Şaşmaz’ın, dış seslendirmesini Toprak Sergen’in yaptığı oyunun yazar ve yönetmeni ise Zahrettin Çelik üslendi.

Amacımız Halkı Bilinçlendirmek

“Kazasız Kul Olmaz” oyununun yazan ve yönetmeni Zahrettin Çelik, “Özellikle son zamanlarda Türkiye’deki iş kazaları ve trafik kazaları ülke gündeminde ilk sıralarda yer alıyor. Ne yazık ki yaşanan kazalar acıları da beraberinde getiriyor. Biz bu acıların yaşanmasına engel olmak adına vatandaşlarımızı bilinçlendirmek istedik. Bunun için “Kazasız Kul Olmaz” oyununu yazarak sahneye sunduk” şeklinde söylemde bulundu.

Her yaştan seyirci için

Oyun hakkında bilgi de veren Çelik, “Oyunumuz, iş ve trafik kazaları ile kaza sonrası ilk yardım olarak nasıl müdahale edileceğini gerçek hikayeler ile trajikomik şekilde anlatıyor. 2009 yılında kaleme aldığımız oyunumuz her yaştan seyirciye hitap ediyor. Hem yetişkinler hem de çocuklar keyifle oyunu izlerken, bilinçleniyorlar” dedi.

Tepkiler çok güzel

Bugüne kadar seyirciden güzel tepkiler aldıklarını kaydeden Çelik, “Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde oyunumuzu sahneledik. Gittiğimiz her yerde halkımız büyük ilgi gösterdi. Salonların dolduğunu görmek bizleri de mutlu ediyor. Bilinçli birey ve toplum modeli oluşturma amacındayız. Bu amaca ulaşmak için attığımız adımların halkımız tarafından onaylanması bizim için önemli” diye konuştu.

Kazasız Kul OlmazSoma faciası oyunda

Soma’da yaşanan faciaya da değinen Çelik, “Soma’da maden işçilerimizin elim bir kaza sonucu
yaşamlarını yitirmesi hepimizi derinden üzdü. “Kazasız Kul Olmaz” oyununu yazıp sahnelememizin sebebi bu tür faciaların yaşanmaması için. Facianın ardından Soma’ya giderek çeşitli incelemelerde bulunduk. İncelemelerimiz kapsamında hem olayın yaşandığı alanı dolaştık hem de vatandaşlar, STK’lar ve yerel yönetimlerle bir araya geldik. Çalışmalarımız sonunda oyunumuza bazı eklemeler yaptık” dedi.

Herkese teşekkürler

Soma’ya gösterdikleri duyarlılıktan dolayı Uluslararası Radyocular Birliğinin İstanbul Gelişim Sanat’ı “Yılın Alkışı Hak Edenler” ödülüne layık gördüğünü belirten Çelik, “Biz oyunumuzu Türkiye’nin her köşesine götürerek, vatandaşımızın bilinçlenmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizlere desteğini esirgemeyen bütün destekçilerimiz ve halkımıza teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Çelik “Kasım ayında, İzmir’in tüm ilçelerinde bu oyun gösterime girecek olduğunu belirttikten sonra. Yarınları bilinçli bir toplum belleğiyle inşa edebilmek adına, aynı zamanda bir sosyal farkındalık projesi olan bu oyuna tüm halkımızı değerli iştiraklerini bekliyoruz.

Didim‘de oyunu Yavuz Seçkin ile sunmaktan da mutlu olduğunu ve sponsorlara da ayrıca teşekkürlerini belirtti. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.