1. Anasayfa
 2. Faydalı Bilgiler

Didimde Hediyelik Eşya Evi Yoğun İlgi Görüyor

Didimde Hediyelik Eşya Evi Yoğun İlgi Görüyor
0

Didimde Hediyelik Eşya Evi Yoğun İlgi Görüyor

Didimde Hediyelik Eşya Evi Yoğun İlgi Görüyor; Didim Belediyesi tarafından, serada üretilen aromatik bitkilerin sergilendiği “Hediyelik eşya satış evi” yoğun ilgi görüyor.

Didim Belediye garajında hurda halinde bulunan araç, belediye seramik ve heykel atölyesinde yeniden tasarlanıp boyanarak ‘Hediyelik Eşya Satış Evi’ne dönüştürüldü. Atölyede heykeltıraş Olgaç Demirkol tarafından yeniden restore edilen araç, Didim Belediyesi’ne ait Koca bahçe mevki sinde bulunan Tıbbi Aromatik ve Süs Bitkileri Üretim Fidanlığında yetiştirilen aromatik bitkilerle donatılarak, gittiği yerlerde ilgi çekmeyi başarıyor.

Üretken belediyecilik hizmeti kapsamında hizmete konulan araç, traktör yardımıyla istenilen yerlere götürülerek içindeki ürünlerin tanıtımı yapılıyor. Yaz boyunca yoğun kalabalık kitlelerinin bulunduğu Altınkum’da ürünlerin sergilendiği “Hediyelik Eşya Evi” havaların soğumasıyla beraber, sezon şartlarına bağlı olarak,Altınkum’da nüfusun azalması sonucu, yine ilçenin en hareketli olduğu yerlerden biri olan Merkez Camii önünde park edilerek, görücülerini ağırlarken, araçta migren, sinüzit, romatizma gibi hastalıklara iyi geldiği öne sürülen lavanta, kekik, biberiye, nane ve kantaron gibi bitkilerden üretilen bitkisel yağlar ile zeytinyağlı sabunlar ve Ege Bölgesi’nde ekilmeden kendiliğinden yetişen Delice ağaçlarından elde edilen zeytinyağları satılıyor.

Hediyelik Eşya Evi’nde aromatik bitkilerin yanı sıra, ilerleyen zamanlarda Didim Belediyesi tarafından geçmiş dönemlerde hayata geçirilerek, faaliyetlerini sürdüren heykel ve seramik Atölyesi’nde üretilen ürünlerin de satışa sunulacağı bilgisine ulaşıldı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir
Didim Lunapark

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.