1. Ana Sayfa
  2. Gezilecek Yerler

Didim’in Coğrafi Avantajları

Didim’in Coğrafi Avantajları
2
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Didim’in Coğrafi Avantajları

Büyük şehir de değilde EGE de bir sahil kasabasında yaşamanın avantajı, Hafta içi çalıştınız yoruldunuz, iş stresinizi atmak için iyi bir hafta sonu geçirmek istiyorsunuz Didim içinde değilde farklı bir etkinlik düşünüyorsunuz. Bir gün içine sığdıracağınız çok güzel alternatifler var. 

Didim’den çıktınız 2 saat 20 dakikada ilk durak sakartepe dağının virajlı yollarını aşarak eski bir balıkcı kasabası olan Türkiye’nin 11 sakin kentinden biri olmaya hak kazanmış Akyaka’ ya ulaşırsınız. Akyaka‘dan görünümler.

Akyaka Yolu
Akyaka Yolu Muhteşem Manzarası
Akyaka Giriş
Akyaka’dan görünüm, Eski Ula evleri örnek alınarak oluşturulmuş mimarisi ile Akyaka evleri tek tip inşa edilmiş ve bir bütünlük sağlanmıştır.

,

 

 Akyaka’ dan ayrıldıktan 32 dakika sonra Ege’nin mükemmel kasabalarından diğeri Köyceğiz’e ulaşırsınız. Köyceğiz’in görülecek yerlerinin başında Köyceğiz Gölü, Dalyan Boğazı ve Dalyan Boğazının ucunda Sülüngür adlı tatlı su ve tuzlu sudan meydana gelen küçük bir lagün gölü’de bulunmaktadır. Bu göl Kefallerin yumurtalama alanıdır. Ayrıca cilt hastalarına iyi gelen Sultaniye Kaplıcasının sularındaradon kalsiyum sülfat ve klorür mevcuttur. Sultaniye Kaplıcaları şifa bulmak ve dinlenmek için idealdir. Gölde tekne turları, Sörf, Yelken ve kürek gibi su sporlarıda yapılmaktadır. Gölde tekne turlarıda vaz geçilmez aktiviteler içindedir. Köyçeğizden kameramıza takılanlar.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Köyçeğiz Merkezden Görünüm
Hediyelik Eşyalar
Kafelerin Sıralandığı Sahil’e Giriş
Köyçeğiz Gölü Kıyısından Muhteşem Manzaralar.
Muhteşem Asırlık Ağaç
Sahilde Kafeler.
Sülüngür Gölü
Sülüngür, tatlı su ve tuzlu sudan meydana gelen küçük bir lagün gölüdür
Sülüngür adlı tatlı su ve tuzlu sudan meydana gelen küçük bir lagün gölüdür.

Köyceğiz’den sonra yolumuz Dalyan, Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı olan tatil beldesidir. Bakir doğası, tertemiz denizi ve tarihi dokusu ile ülkemizin en güzel yerlerinden biri olan Dalyan Köyceğiz Gölü ile Akdenizi birleştiren kanal üzerinde yer almaktadır. Dalyan ismi Balık Tuzağı anlamına gelmektedir. Bölge eski bir balıkcı kasabasıdır. Verimli tarım arazilerine sahip olmasına rağmen turizm Dalyan’ın en önemli geçim kaynağı olmuştur. Doğanın Dalyan’a en güzel armaganlarından biri olan İztuzu Plajı, Kral mezarları ile ünlü Kaunos Antik Kenti, Şifalı suları, çamur banyoları, tekne ile İztuzu plajına labirent  gezi ile  Dalyan ziyaretcilerine tatilden beklentinizi yaz kış fazlası ile karşılamaktadır.

İztuzu Plajı
İztuzu Plajı
İztuzu Plajı
Dalyan Boğazı
Dalyan Bogazı
Dalyan Kral Mezarları
Dalyan’da Tekne İle İztuzu Plajına Geçiş. Bir Anda Akdeniz desiniz.
Dalyan’da Gün Batımı

Ege’ nin parlayan yıldız’ı Didim’in coğrafi avantajı derken bu güzellikleri anlatmak istemiştim. Sabah saat 09:00 sularında çıktığımız Didim’e akşam saat 20:00 da döndük. Güzel değişik bir hafta sonu gezisinden sonra evinize dönebilir haftaya enerji dolu başlaya bilirsiniz. Başka bir hafta sonu gene günü birlik bir gezimizde buluşmak üzere hoşçakalın.

 

 

 

 

 

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.