1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Didim’den Elazığ’daki Depremzedelere Yardım

Didim’den Elazığ’daki Depremzedelere Yardım
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Didim’den Elazığ’daki depremzedelere yardım.

Didim'de Depremzedelere yardım

Aydın’ın Didim ilçesinde, belediye öncülüğünde Elazığ’da meydana gelen depremin yaralarına sarmak amacıyla yardım kampanyası düzenlendi. Okullar, Sivil Toplum Örgütleri hep birlikte ellerinden geleni yaparak Elazığ ve Malatya ya yardım kampanyası başlattı. Halkın yoğun ilgisi ile kısa zaman da çeşitli ihtiyaçlar toplandı. Özellikle kuru bakliyat, çay, şeker, çocuk bezi gibi malzemelere daha çok ihtiyaç duyulmaktadır.

Elazığ Sivrice’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin yaralarına sarmak amacıyla Didim Belediyesi öncülüğünde yardım kampanyası düzenlendi. Merkez Camisi önünde kurulan stantta belediye görevlileri yardımları topladı. Didimliler düzenlenen yardım kampanyasına büyük destek olurken, vatandaşlar başta kuru bakliyat olmak üzere, çay, şeker, çocuk bezi gibi çeşitli türlerde malzeme yardımında bulundu. Yapılan yardımlar kolilere yolculuğa hazır hale getirildi.

Yardım kampanyasında destek olan vatandaşlar ellerindeki imkanlar çerçevesinde yardım ettiklerini ifade ederek, ülke olarak yaraları hep birlikte sarılma zamanının olduğunu ifade ettiler. Toplanan yardımların Elazığ’a gönderilmek üzere yola çıktı.

Bazı okullar hatta Şirinler Ana Okulundaki Miniklerde yardım için yukarıdaki malzemeleri toplamaya başladılar hafta sonu toplanan malzemeleri deprem bölgesine ulaştıracaklar.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap