1. Anasayfa
 2. Didim Etkinlikleri

Didimde Haybulans İçin İftar Düzenlenecek

Didimde Haybulans İçin İftar Düzenlenecek
0

Didimde Haybulans İçin İftar Düzenlenecek

Didimde Haybulans İçin İftar Düzenlenecek; Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (DİHAD) sokak hayvanları İçin Ambulans almak amacıyla Didim Belediyesi, Didim Turizm Altyapı Birliği İle birlikte iftar düzenliyor.
Palm Wings Otelde 29Mayıs 2019 günü düzenlenecek iftardan elde edilecek gelirle Hayvanlar için ambulans (HAYBULANS) alınacak. DİHAD‘dan yapılan açıklamada geçtiğimiz yıllarda planlanan ve dernekleşme süreci ile birlikte hedefleri arasına konulan Haybulans için hayvan severlerden destek bekleniyor. Alınacak Haybulans Didim Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağıyla ile birlikte kullanılacak ve yaralı ya da hasta hayvanlar kısa sürede barınağa getirilebilecek.
İçi tam donanımlı olacak olan Haybulans’ta bir veteriner hekimle birlikte yardıma muhtaç olan hayvanlara anında müdahale edilebileceği gibi ya en yakın kliniğe götürülecek veya barınakta tedavi edilecek.

DİHAD çalışmalarını sürdürürken çeşitli noktalara konulan kedi evleri ve beslenme odaklarına da bakım ve mamam koymanın dışında, Haytap ile Migros mağazalar zinciriyle yapılan protokol gereği atık şarküteri ürünlerini alarak sokak hayvanlarının beslemesini de yapıyor.
DİHAD son olarak ta başta yemek hizmeti veren işletmeler olmak üzere sokak hayvanlarını besleyen kurum ve kuruluşlara “Bu İşyeri Hayvan Dostudur” ibareli afişler asarak Didim‘deki sokak hayvanlarının beslenmesi ve bakımı içinde farkındalık yaratmaya çalışıyor.
Didim’de bir çok işyerinin bu kampanyaya katıldığı ve işyerlerine hayvan dostu olduklarını belirten afişleri astıkları da görülüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.