1. Ana Sayfa
  2. Didim Etkinlikler

Didim Zeytin Festivaline Hazırlanıyor

Didim Zeytin Festivaline Hazırlanıyor
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Didim Zeytin Festivaline Hazırlanıyor

Didim Zeytin Festivaline Hazırlanıyor; Didim Ziraat Odası 3 sefer yapılan ve daha sonra devam ettirilemeyen Didim Zeytin Festivali için çalışmaları başlattı.

Ekim 2019’da yapılması planlanan 4.Didim Uluslararası Zeytin Festivali hazırlıklarına Didim Ziraat Odası öncülüğünde başlandı. Zeytinyağı üreticileri ve Didim’de marka almış üreticilerin bazılarıyla işyerlerinde ve Oda binasında bir toplantı yapıldı.

Oda Başkanı Dt. Hilmi Yıldırım başlattıkları çalışmalarla ilgili olarak “Geçmişte olduğu gibi festival organizasyonunun yine Odamızla birlikte Zeytin ve Zeytinyağı üreticilerinin dahil olduğu Zeytin platformuyla devam edilmesine belediye ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla ve kaymakamımız başkanlığında bir araya gelerek çalışmaları hızlandırmaya karar verildi.” Açıklaması yaptı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde odayı ziyaret eden Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız , Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Beyhan Kulakçı ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Şebnem Öz Tezel Oda Başkanı Dt. Hilmi Yıldırım’a yeni görevinde başarılar diledi ve Didim Zeytininin Coğrafi İşareti çalışması konusunda bilgi alışverişinde bulundular.

Konuyla ilgili yapılan çalışmalar ve gelinen noktayla ilgili bilgilerin olduğu bir dosyayı Kent Konseyi Genel Sekreteri Şebnem Öz Tezel Ziraat Odası Başkanı Dt. Hilmi Yıldırım’a teslim etti. Ardından Başkan Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ayyıldız’a 1000 yıllık Zeytin ağacından üretilen zeytinyağından hediye etti.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap