1. Anasayfa
 2. Didim Haberleri

Cumartesi Pazarın’da Korona Virüs Tedbirleri

Cumartesi Pazarın’da Korona Virüs Tedbirleri
0

Cumartesi Pazarın’da Korona Virüs Tedbirleri.

Cumartesi Pazarın’da Korona Virüs Tedbirleri, Didim’in büyük semt pazarı cumartesi pazarında Didim Belediyesi korona virüs (COVID-19) için bir takım önlemler aldı.

Didim’in büyük semt pazarı “Cumartesi Pazarı” Gıda, Giyim, Çicek, Kuruyemiş, Hırdavat, Balık gibi geniş kapsamlıdır. Korona virüs (COVID-19) önlemlerin’den ve yasaklardan dolayı sadece Gıda tezgahlarına izin verildi. Cumartesi Semt pazarının tüm girişlerine barikatlar kurularak Semt pazarına tek giriş bırakıldı. Pazara gelen halk sosyal mesafe kuralına uyarak sıraya girdi. Sırası gelene önce ateş ölçümü yapılıyor ateşi yüksek olan pazar yerine alınmıyor. Ateş ölçümü normal çıkanların maskeleri yoksa Didim Belediyesi görevlileri tarafından Kuem tarafından üretilen maske verilerek kurulan dezenfektan tünelinden geçip pazar alanına giriş yapıyorlar. Pazarın belirli noktaların’a dezenfektan jeli  Didim Belediyesi tarafından konulmuş. Tüm tezgahlar naylon veya streç le çevrilmiş ürünlerin ellenmesine izin verilmiyor. Alış veriş anın da pazar tezgahların da da sosyal mesafelerin korunmasına özen gösteriliyor. Pazarın etrafı belirli aralıklarla Dezenfektan Vidanjör araçları ile yıkanıyor. Tüm bu önlemler Didim Halkının sağlığı ve virüsün yayılmasını önlemek amacı ile Didim Belediyesi tarafından uygulamaya konulmuştur. Pazar yerinde girişte yapılan uygulamaları Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay yerinde inceledi.

Didim Belediyemize bu hizmetinden dolayı Tüm çalışanlarına ve Güvenlik güçlerine teşekkür ederiz.

Pazar Yerinden Görüntüler.

Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay Alınan önlemleri inceliyor

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.