1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Didim’de Corona Virüs Mücadelesi

Didim’de Corona Virüs Mücadelesi
1
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Didim’de Corona Virüs Mücadelesi

Banklar oturulmaya kapatıldı
Banklar oturulmaya kapatıldı

 

Didim’de Corona Virüs Mücadelesi ciddi şekilde devam ediyor. Alınan tedbirlere ve uyarılara rağmen vatandaşlar özellikler Didim Kent meydanında, Altınkum Yalı Caddesindeki banklarda bir araya toplanmaları, Özellikle yaşlıların kullandığı ve aralarına mesafe koymadan oturdukları banklara Didim Belediyesi “Evde Kal Sağlıklı Kal” uyarı yazıları koyarak kırmızı beyaz şerit bant çekerek bankları oturulmaz duruma getirdi. Özellikle 65 yaş üstü vatandaşların evden zorunlu olmadıkca dışarı çıkılmamasına karşı uyarılar yapılıyor.

 

 

 

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Semt Pazarında Cobit 19 Önlemleri
Semt Pazarında Cobit 19 Önlemleri

Ayrıca, Bugün Didim’in Cumartesi Pazarı vardı. Ülkemizde görülen korona virüsüne karşı ülke genelindeki tedbirler Didim’de uygulanıyor. İlçede cumartesi günleri kurulan halk pazarında sebze ve meyve üzerine tezgah açan pazarcılar sattıkları tüm ürünleri poşetleyerek satışa sundular. Sabahın erken saatlerinden itibaren başlatılan uygulamayı Didim Belediyesi Zabıta personeli de denetlerken, uygulama kapsamında tüm ürünler kilogram halinde satışa sunuldu. El değmeden gerçekleştirilen satış vatandaşı memnun etti. Öte yandan bazı pazarcıların eldiven kullandıkları ve maske taktıkları da görülürken, uygulamanın süreceği öğrenildi.

Tam sezon hazırlıklarına başlamışken cobit 19 virüsü vatandaş şok yaşadı.

Son yıllarda her sene Nisan ve Haziran ayları arasında yapılan genel seçim, referandum gibi seçimlerin sezonu kısaltmasından şikayet eden Turizm ile geçinen sahil kasabalarının esnafı şükür bu sene seçim yok sezonu baltalayacak bir sorun yok derken corono virüs salgını ile 2020 sezonu bilmeceye döndü. Turizm ile geçinen Didim Halkı hem sağlık endişesi içinde hemde gelecek endişesi ile kurallara uyarak sessiz bekleyişini sürdürmekte.

Umarız bu kötü günler çabuk geçer yaz sezonunu bekleyen Didim Esnafı güzel bir sezon geçirir. Sağlıklı günlerde Mutlu Haberlerle Buluşmak Umudu İle Sağlıklı Kalın.

 

Cobit 19 Banklarıda Kapattı

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.