1. Anasayfa
 2. Didim Hakkında

Aydın’ın Söke ilçesinde 150 Hektar Orman Yandı.

Aydın’ın Söke ilçesinde 150 Hektar Orman Yandı.
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Aydın’ın Söke ilçesinde 150 Hektar Orman Yandı.

Aydın’ın Söke ilçesinde makilik alanda başlayıp, ormanlık alana sıçrayan yangın bu sabah kontrol altına alındı. Şiddetli rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılan yangına, hava kararıncaya kadar 2 uçak, 8 helikopter ile müdahale edildi.

Alevlerin yaklaştığı yerleşim yerlerinde ki 50 hane boşaltıldı. Gece boyunca süren yangına karadan müdahale sabaha kadar sürdü. Orman çevresinde ki zeytinlik ve tarım alanlarına da sıçrayan alevler, bazı çiftlik evlerine zarar verdi.

KOVANLAR YANDI

Arıcıların yoğun olduğu bölgede yüzlerce arı kovanı alevlere teslim oldu. Kovanlarını kurtarmak isteyen arıcılar ise zamanla yarıştı.

Yangın söndürme ekipleri alevleri kontrol altına almaya çalışırken, arıcılarda yangından kurtarabildikleri kovanlarını kamyonetlere yükleyerek alevlerden kaçırmaya çalıştı.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

BİLANÇO AĞIR

İlk belirlemelerine göre 150 hektar orman alanının kül olduğu yangının daha fazla büyümemesi için çevre il ve ilçelerden yardım istendi. İzmir, Manisa, Muğla, Isparta Orman yangın söndürme ekiplerinden oluşan 56 arazöz, 14 iş makinesi ve 340 personel sabaha kadar alevlerle mücadele etti.

Rüzgarın dinmesiyle günün ilk ışıklarıyla birlikte yangın kontrol altına alındı. Sabah saatlerinde yangın bölgesine gelen Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey önce havadan helikopterle, daha sonra karadan incelemeler yaptı.
Karacabey SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, “Yangın kontrol altına alındı. Arkadaşlarımız soğutma çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar tamamlandıktan sonra yangının çıkış nedeni ve yanan alanın ölçümü yapılacak. Ne kadar alanda etkili olduğu belirlenecek” dedi.

Olay Yerinden Canlı Görüntüler

Kaynak: Sözcü Gazetesi

 

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.