1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Tam kapanma” öncesi yollarda trafik yoğunlaştı

Tam kapanma” öncesi yollarda trafik yoğunlaştı
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Tam kapanma” öncesi yollarda trafik yoğunlaştı.

Tam kapanma” öncesi yollarda trafik yoğunlaştı. Tam kapanma öncesi tatil merkezleri güzergahında kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeyle, bugün saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs Pazartesi günü 05.00’e kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi büyükşehirlerde yaşayanlar, turizm merkezlerine gitmeye devam ediyor.

Ege’deki tatil merkezlerine geçiş güzergahında bulunan Aydın’ın Söke ilçesinde, tam kapanmaya saatler kala uzun araç kuyrukları oluştu.

Tam kapanma sürecini Marmaris, Bodrum, Kuşadası ve Didim gibi tatil bölgelerinde geçirmek isteyen vatandaşların geçiş yaptığı Söke’deki otoyollar, hareketli bir gün geçiriyor.

Araçlarıyla Marmaris, Bodrum, Kuşadası ve Didim ilçelerine gitmek isteyen sürücüler, bu bölgelerin kesiştiği nokta olan Aydın’ın Söke ilçesinde trafik yoğunluğuna neden oldu.

Didim ilçesi bu kış sezonu pandemi nedeni ile yazlıklarından dönmeyenler den dolayı diğer yıllara göre kalabalıktı. Tam kapanma duyurusundan sonra günden güne kalabalıklaştı. Bugün tam kapanmanın son günü olması sebebi ile daha da kalabalıklaştı. ilçe içi trafik çok yoğun. Marketler, semt pazarı, Bankalar her yer aşırı kalabalık.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Şehirler arası seyahatler nedeni ile covid 19 virüsü Türkiye genelinde gezmeye başladı. İnşallah tam kapanma amacına ulaşır. Çünkü bu sezon turizm’e çok umut bağlandı. Geçen sezon pandemi den olumsuz etkilenen esnaf  bu sezonu da kayıp olarak kapatmak istemiyor.

Herkese sağlıklı günler diliyoruz.

 

 

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap