0

Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğ, Almanya’da düzenlenen ITB Berlin Turizm Fuarı’nda ‘Sağlık Turizmi’ni tanıttı.

Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğ, Almanya‘da düzenlenen ITB BerlinTurizm Fuarı’nda ‘Sağlık Turizmi’ni tanıttı.

Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2015 yılı Alternatif Turizm Altyapısı Mali Destek Programı ile mali destek sağlanarak yürütülen “Batı Aydın Mavi Deniz-Sağlıklı Gülüşler Sağlık Turizmi Altyapı Projesi” kapsamında, 09-13 Mart 2016 tarihinde Almanya‘nın başkenti Berlin‘de 50.’si düzenlenen, dünyanın en büyük Turizm Fuarı olan ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası Fuarında stand kurdu.

160 bin metrekare sergi alanı ve 26 salondan oluşan ITB Berlin‘e 187 farklı ülkeden 10 bini aşkın firmanın stand kurduğu kaydedildi. Türkiye‘nin 116 stant ve 127 firma ile temsil edildiği fuarda, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy,Türkiye stantlarını ziyaret ettiler.

Aydın Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinin 25. salondaki standında Tıbbi Hizmetler Başkanı Op.Dr. Ergün Temiz, Proje Koordinatörü Uzman Kifaye Aslan, Proje Koordinatör Yrd. Uzman A. Kürşat Karaçil, Söke Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinden Dt. Sibel Bariboğlu Oran görev yaptı.

Fuar çalışmaları hakkında bilgi veren Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Selma Özcan, “Standımızda 137 yerli ve yabancı Turizm Acentası, Tur operatörü ve sektör temsilcisi ile görüşmelerde bulunulmuş, 12-13 Mart 2016 tarihlerinde Halk Günü olması nedeniyle çok sayıda yerli ve yabancı konuk misafir edilmiştir. Standımızda katılımcılara, turizmin alternatif kolu olan sağlık turizmi kapsamında, ağız ve diş sağlığı tedavisine ihtiyaç duyan yerli ve yabancı misafirlerin, Batı Aydın‘da (Didim, Kuşadası veSöke) konaklayabilecekleri tesisleri ile havayolu ve transfer ulaşımlarının yer aldığı turizm portalı ve Söke Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde yapılan tedaviler tanıtılmıştır. www.meditravelturkey.com web sitesi tanıtıcı görseller eşliğinde, Türkiye‘de Kamu Hastanelerimiz batıyla rekabet edebilecek seviyede kaliteli sağlık hizmeti sunmakta olduğu belirtilmiştir. Aydın Söke‘de Ağız ve Diş Sağlığı alanında ileri teknoloji ve nitelikli insan gücüyle hizmet vermekte olduğumuz sağlık hizmetlerinin döviz bazında fiyatları da web sitesinde gösterilmiş, Türkiye‘deki sağlık hizmetlerinin fiyat/kalite avantajı vurgulanmıştır. Batı Aydın Bölgesinin tarihsel ve doğal güzelliklerinin de görsel olarak yer aldığı tanıtımlar katılımcılarda oldukça ilgi uyandırmıştır” dedi.

AYDIN KAMU HASTANELERİ ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ

Tanıtım çalışmalarının devam edeceğini kaydeden Özcan, “Proje Ortağımız Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün de katkılarıyla, Aydın Yöresini tanıtıcı broşür, CD ve kataloglar standımızda dağıtılmıştır. Batı ülkelerinde hasta bekleme süresinin çok uzun olması, sağlık hizmetlerinin pahalı ve sigorta kapsamlarının daralmaya başlaması bu alandaTürkiye‘yi daha cazip ve avantajlı konuma getirmesi vurgulanarak, hem tatil hem de tedavi için Batı Aydın‘ı yaz ayları dışında da tercih edebilecekleri anlatılmıştır. Aydın Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği olarak, yurt içi ve yurt dışı tanıtım çalışmalarına hız vererek hastalarımıza daha iyi ve etkin hizmet vermek amacıyla önümüzdeki günlerde de bu çalışmalara devam edilmesi, teknolojik altyapı gelişimi ile birlikte yabancı hasta sayısında artış hedeflenmektedir” diye konuştu. – AYDIN

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.