1. Anasayfa
 2. Faydalı Bilgiler

Aşık Veysel Korosu Konsere Hazırlanıyor

Aşık Veysel Korosu Konsere Hazırlanıyor
0

Aşık Veysel Korosu Konsere Hazırlanıyor

Aşık Veysel Korosu Konsere Hazırlanıyor; Didim Cemeevi Aşık Veysel THM Korosu Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde 13 Şubat 2019 günü bir konser verecek.
Saat 20’de başlayacak olan konserin sunuculuğunu Hatice Kum, şefliğini de Cem Sezgin yapacak.

Yaklaşık 3 aydır süren çalışmalardan sonra repertuvarı tamamlanan konser de 38 koro elemanı shne alacak ve koro üyelerinden 23’ü eserleri solo olarak seslendirecek.

İki bölüm halinde gerçekleşecek olan keonderin ilk bölümünde 14 eser ikinci bölümde 13 eser seslendirilecek.
Aşık Veysel’in “Dünyada Tükenmez Murat Var İmiş” adlı eserin koro ile seslendirilmesiyle başlayacak ilk bölüm ün ardından ikinic bölümde Neşet Ertaş’ın Ah Yalan Dünya” adlı eseriyle başlayacak ve Sivas yöresine ait “Ötme Bülbül” adlı eserin koro tarafından seslendirilmesi ile sona erecek.

Cem Sezgin’in şefliğinde gerçekleşecek konserde şefliğinde gerçekleşen konserde; Bağlamalarda Kadın sanatçılardan Elif Sütoluk, Hilmiye Alsancak, Kader Beyzakaz, Şaduman ç. Kemaneci, ve Zehra Demir, Ud ile Ersin Koçbaş ile Cemil Durak, Hüseyin Yıldızay, Rağıp Yüksel, Veli Korgal, Veysel Murat Dinçer, Yusuf Zeytindalı, Ud’u ile Ersin Koçbaş, Yaylı Tamburu ile Osman Nuri Edalı, Gitar ile Rıza Atik, Nefesli sazlarıyla Görkem Öner, Ritim Sazlarıyla Süheyla Deniz, İlker Kurya, Mesut Özgiresun ve Özkan Akkoç sahnedeki koristlere eşlik edecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.