1. Ana Sayfa
  2. Faydalı Bilgiler

Aşık Veysel Korosu Konsere Hazırlanıyor

Aşık Veysel Korosu Konsere Hazırlanıyor
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Aşık Veysel Korosu Konsere Hazırlanıyor

Aşık Veysel Korosu Konsere Hazırlanıyor; Didim Cemeevi Aşık Veysel THM Korosu Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde 13 Şubat 2019 günü bir konser verecek.
Saat 20’de başlayacak olan konserin sunuculuğunu Hatice Kum, şefliğini de Cem Sezgin yapacak.

Yaklaşık 3 aydır süren çalışmalardan sonra repertuvarı tamamlanan konser de 38 koro elemanı shne alacak ve koro üyelerinden 23’ü eserleri solo olarak seslendirecek.

İki bölüm halinde gerçekleşecek olan keonderin ilk bölümünde 14 eser ikinci bölümde 13 eser seslendirilecek.
Aşık Veysel’in “Dünyada Tükenmez Murat Var İmiş” adlı eserin koro ile seslendirilmesiyle başlayacak ilk bölüm ün ardından ikinic bölümde Neşet Ertaş’ın Ah Yalan Dünya” adlı eseriyle başlayacak ve Sivas yöresine ait “Ötme Bülbül” adlı eserin koro tarafından seslendirilmesi ile sona erecek.

Cem Sezgin’in şefliğinde gerçekleşecek konserde şefliğinde gerçekleşen konserde; Bağlamalarda Kadın sanatçılardan Elif Sütoluk, Hilmiye Alsancak, Kader Beyzakaz, Şaduman ç. Kemaneci, ve Zehra Demir, Ud ile Ersin Koçbaş ile Cemil Durak, Hüseyin Yıldızay, Rağıp Yüksel, Veli Korgal, Veysel Murat Dinçer, Yusuf Zeytindalı, Ud’u ile Ersin Koçbaş, Yaylı Tamburu ile Osman Nuri Edalı, Gitar ile Rıza Atik, Nefesli sazlarıyla Görkem Öner, Ritim Sazlarıyla Süheyla Deniz, İlker Kurya, Mesut Özgiresun ve Özkan Akkoç sahnedeki koristlere eşlik edecek.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir
Didim Tarihi

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap