1. Ana Sayfa
  2. Didim Hakkında

Altınkum’un Yeni Sembolü Saatli Deniz Feneri

Altınkum’un Yeni Sembolü Saatli Deniz Feneri
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Altınkum’un Yeni Sembolü Saatli Deniz Feneri.

Didim Belediyesinin heykel atölyesinde Olgaç Demirkol tarafından hazırlanan ‘Deniz Feneri’ görünümündeki 6,5 metre boyundaki saat kulesi Altınkum’daki kavşağa yerleştirildi. Yeni heykel Didim Halkından büyük beğeni topladı. Saat Kulesi şeklindeki Deniz Feneri Altınkum sahiline tam uyum sağladı.

İki gün içinde bir çok yerli ve yabancı ziyaretci hatıra olarak Deniz Feneri görünümündeki Saat kulesi önünde hatıra resim çekildiler, Selfi yaptılar.

Altınkum Plajı’na giriş kısmına yerletirilen Saat Kulesi Deniz Feneri görünümde. Ege sahil kasabalarının Mavi – Beyaz renkleri ile de uyum sağladı. Didim’in yeni sembolü Deniz Feneri yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi odağı olmaya aday. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Heykeltraş Olgaç Demirkol, heykelin 2,5 ayda tamamlandığını ve 50 santimlik kaidesi ile birlikte boyunun 6,5 metre olduğunu belirtti. Sanatcı, Akbük’te Zübeyde Hanım Parkında ki Zübeyde Hanım heykelini, Elif Kanlıoğlu 10 Ekim Barış Parkındaki güvercin heykelini, Altınkum Yalı caddesindeki Medusa heykelini, Didim’de yapılan festivaller ve çevre belediyelere hediye edilen, atık malzemeleri kullanarak yaptığı çalışmalarla adını duyurdu.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

 

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap