1. Anasayfa
 2. Didim Haberleri

Didimde Egzoz Kokusuna Karşı Parfüm Kokusu Yolları Saracak

Didimde Egzoz Kokusuna Karşı Parfüm Kokusu Yolları Saracak
0

Didim’de Egzoz Kokusuna Karşı Parfüm Kokusu Yolları Saracak

Kadın Sokağa Çıkarsa Dünya Değişir 6. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 23 Eylül 2018 günü Türkiye ile eş zamanlı olarak Didim’de de gerçekleşecek. Pazar günü 17’de Didim Cumhuriyet Meydanında bir araya gelecek olan Didimli kadınlar bisikletlerini süsleyip şık giysiler içinde bisiklet sürecekler.
Didim’de 3.sü düzenlenecek olan etkinliği düzenleyen Ayşe Sümer Didim’de bisiklet süren bir çok kadın olduğunu bildiklerini, bu etkinliğe tüm Didimli kadınların katılmalarını istedi.

Geçtiğimiz hafa bisikletiyle işe giderken hayatını kaybeden Nazillili hemşire Nihal Bulut Kasapoğlu’nu da anan Ayşe Sümer daha fazla kadın sokaklarda ve bisikletli olursak yolları paylaştığımız sürücüler daha dikkatli olacaklardır. Sokaklar ve caddeler hepimizin ortak alanlarıdır. Bunu da göstermemiz gerekiyor, onun için Didim’deki tüm duyarlı kadınları Pazar günü Kent Meydanına bekliyoruz” dedi.
Ayşe Sümer ayrıca tur ile ilgili olarak şu bilgileri verdi; “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, 2013 yılında Sema Gür’ün “hadi kızlar süslenip püslenip bisiklet turu yapalım” demesi ile doğan ve ardından tüm Türkiye’ye yayılan yılda sadece bir kez yapılan bir farkındalık etkinliğidir. Odağı bisikletli ulaşım ve kadındır.”
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 23 Eylül 2018 Pazar günü Türkiye’de İzmir başta olmak üzere onlarca il/ilçede ve yurt dışında eş zamanlı yapılacaktır.
*Bu tur 2013 yılından beri yapılmaktadır. İzmir merkezli başlayıp, Türkiye‘nin birçok şehrine yayılmış, gönüllü kadınların yaptığı farkındalık etkinliğidir.*Turu herhangi bir kuruluş, kurum, parti, şirket, düzenlemez. Kar amacı yoktur. Para alınmaz.
*Amaç daha çok kadın bisikletçinin, dilediği kıyafetle yollarda olmasını gönüllü olarak sağlamaktır
* Ayrıca tüm dünyada bilinen Otomobilsiz Kentler Günü‘ne de dikkat çekmek istiyoruz.
*Tur için kayıt gerekmiyor, bisikletinizi ve kendinizi süsleyip gelin. İstediginiz tarzı yaratın.
*Sadece kendinizi temsil edin. *Tur yavaş ve kısa mesafedir.

*Tur için bisiklet getirmek kişilerin sorumluluğudur
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nu gönüllü olarak düzenleyenler olarak hepimizin bir mesleği ve işi var. Her şey daha çok kadının bisiklete binmesi ve şehirlerin daha yaşanabilir yerler haline gelmesi için., bisiklete ve kadına inandığımız için 2013 yılından beri bu etkinliği yapıyoruz. “ dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.