1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Ditur Başkanı Şentürk 2022 Yılını Değerlendirdi

Ditur Başkanı Şentürk 2022 Yılını Değerlendirdi
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Ditur Başkanı Şentürk 2022 Yılını Değerlendirdi

Ditur Başkanı Şentürk 2022 Yılını Değerlendirdi; Ditur Başkanlığını 2 dönemdir başarı ile yürüten Mustafa Şentürk Çamlık Mahallesinde bulunan Dernek  binasında dernek yönetimi ile basın mensupları ile yaptığı söyleşide Didim 2022 Sezonunu değerlendirdi.

Sözlerine çok iyi bir turizm sezonu geçirdik şeklinde sözlerine başlayan Mustafa Şentürk 2023 yılından daha da umutluyuz.

Ditur binasında gerçekleştirilen basın toplantısın da Şentürk’ü  Derneğin Yönetim Kurulu üyeleri de yalnız bırakmadı. Şentürk, “Didim Turizm Derneği olarak biz 2022’nin başından beri Didim’deki bütün oda başkanları ile sistematik şekilde toplantılar gerçekleştirdik. Oda başkanları kendi sorunlarını dile getirdi ve biz de bu sorunları ilgili kurumlara aktardık. Ayrıca turizmle ilgili sorunları da otelcilerle beraber turizmcilerin de desteği ile sorunlarımızı ilgili kurumlara aktardık. Burada şunu söylemek isterim; Didim’in birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Didim’in en eski örgütü olan Didim Turizm Derneği her zaman her yerde olmak zorunda; biz Didim’in hangi süreçlerden geçtiğini bilen bir derneğiz. Bir takım sorunlar var ve bunları çözmek için çalışıyoruz.” dedi.

Ditur olarak 2022 İzmir Turizm Fuarı’na katılım sağladıklarını belirten Mustafa Şentürk, Didim’in Turizm fuarda olmasının önemli olduğunu belirtti. Fuarlara Derneğin kendi imkan ve ölçülerinde turizmcilerin destekleriyle katıldıklarını kaydeden Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, düzenledikleri yıl sonu gecesiyle turizmcileri bir araya getirdiklerini dile getirdi. Yurt dışı fuarları için bir takım toplantılara katıldıklarını ve davetlerde yer aldıklarını kaydeden Şentürk, sezonun erken açılması noktasında Bodrum – Milas havalimanına uçak sayısının arttırılması için girişimler yaptıklarını belirterek sefer sayısının bir ay geriye çekildiğini ifade etti. Bu şekilde sezonun 15 Nisan gibi başlayacağı belirten Şentürk, TÜROFED üyesi olunması noktasında adımlar attıklarını ifade ederek, Didim’in destinasyon anlamında öne çıkmasında bu tür girişimlerin önemli olduğunu dile getirdi.

Ditur Başkanı Mustafa Şentürk

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

DİTUR

1989 yılında 7 kurucu üye tarafından kurulan Didim Turizm Derneği, dünyada, ülkemizde ve öncelikle Didim yöresindeki turizm sektöründe faaliyette bulunan iş kollarındaki işletmecileri bir çatı altında toplayarak, tanışma ve kaynaşmalarını sağlamak, mesleki konularda bilgi alışverişini gerçekleştirmek.

Üyelerin ilgili resmi ve özel kuruluşlarla ilişkilerini geliştirmek, doğal, kültürel, tarihsel değerlerle ulusal ve evrensel değerleri ve Cumhuriyet’in kazanımlarını tanıtmak, korumak, geliştirmek ve tanıtmak.

Didim ilçe sınırları dahilinde yer alan kıyı ve karasal bölgelerde otantik yapıyı, doğal güzellikleri ve tarihi değerleri korumak; anılan değerlerin belde dokusu ve kentin sağlıklı gelişmesi amacı ile imar planları ve uygulamaları konusunda, uyumunun sağlanarak çevre değerlerine sahip çıkılması yönünde eğitsel, idari ve yasal alanlarda çalışmalar yapmak; Türkiyeyi ilgilendiren turizm, ekonomik, kültürel ve sosyal konularda fikir üretmek, çevrenin geliştirilmesi, çevre sağlığının korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesi gayesi ile gerekli müracaatlarda bulunmak.

Yerel halkın turizm ve çevre bilincinin gelişmesini temin ederek, yapılacak çalışmalara halkın aktif desteğini sağlamak ve sonuç olarak, Anayasamızın 56. maddesi hükmü ile teminat alınmış bulunan, “her bireyin sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkını” savunmak, yurt içi ve yurt dışındaki benzer kuruluşlarla işbirlikleri geliştirerek üyelerin ve ülke ekonomisinin yararlanmasını sağlamak, derneğin başlıca amaçlarını oluşturmaktadır.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir
timthumb (1)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap