1. Anasayfa
 2. Didim Haberleri

Didimde 1020 Parsel İçin Direniş İmza Kampanyası ile Sürüyor


0

İçindekiler

                                              2016-11-28_07-12-43

Didimde

1020 Parsel

İçin Direniş

İmza

Kampanyası

ile Sürüyor

 

Didim Bizimdir Platformu üyeleri, Özelleştirme İdaresine devredilen 1020 parselin (118900m2) planlamasının değiştirilmemesi noktasında çalışmalara devam ediyor.

Didim’de mülkiyeti hazine olan 1020 parselin Özelleştirme İdaresi Başkanlığına devredilmesi ve daha sonra Özelleştirme İdaresi Başkanlığı bünyesindeki bir şirkete verildiğinin duyulmasının ardından ilçede oluşturulan kamuoyu çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 1020 parselin yeşil alan kalması noktasında bir araya gelen ve kendilerine “Didim Bizimdir Platformu” olarak tanıtan grup 1020 parsel’de basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklamasını Didim Çevre Platformu Başkanı Türker Ertuncay yaptı. Ertuncay 1020 parselle (118900m2) ilgili imza kampanyasının devam ettiğini belirterek “Mülkiyeti hazineye ait olan ve 1988 yılında yapılan ilk plandan itibaren “yeşil alan” olarak halkın kullanımına sunulması öngörülen ve daha sonra 2007’de revizyon planı yapılarak yine bir kısmı yeşil alan ve rekreasyon alanı olarak değiştirilen Altınkum Mahallesi’ndeki 1020 (118900m2) numaralı kadastro numaralı parselinin, kamu yararı ilkesi göz ardı edilerek Başbakanlık Özelleştirme İdaresi‘ne devredildiğini ve hatta jeolojik etüdlerinin başlatıldığını öğrenmiş bulunuyoruz. Adı geçen parseldeki kısmen de olsa kamu yararı gözetilerek yapılan planın değiştirileceği endişesini taşımaktayız. Mevcut planın halkın kullanımına açık olma halinin korunmasını Altınkum‘un ve Didim‘in geleceği için yetkililerden talep ediyoruz.”ifadelerine yer verdi.

Ertuncay ilçe genelinde sürdürdükleri imza kampanyasındaki binlerce imzayla Aralık ayında Ankara‘ya giderek yetkili mercilere konuyu ileteceklerini de sözlerine ekledi. – AYDIN

Haber: Haberler.com

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.