1. Ana Sayfa
  2. Faydalı Bilgiler

Didim Engelsiz Plaj Bu Yıl da Tam Puan Aldı

Didim Engelsiz Plaj Bu Yıl da Tam Puan Aldı
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Didim Engelsiz Plaj Bu Yıl da Tam Puan Aldı

Didim’de geçtiğimiz yıl Engelli vatandaşlar için faaliyete geçirilen “engelsiz plaj” uygulamasına bu yılda devam ediliyor. Didim’de yaşayan engellilerin rahat bir şekilde denize girebilmeleri amacıyla geçtiğimiz yıl Haziran Ayında açılan bu yıl ise Ramazan Bayramından önce Didim Belediyesi tarafından temizlenip sezona hazır hale gelen ’Engelliler Plajı’nda Engelli vatandaşlar denizle buluşup sıcak havada serinledi.

MEMNUNİYETLERİNİ DİLE GETİRDİLER
Engelli çocuğuyla birlikte denize girebildiği için mutlu olduğunu dile getiren Engelli çocuk annesi Sultan Bektaş “Didim Yöresi ve engelliler Derneğinin çalışmalarından çok memnunuz.

Dernek başkanımız Bedri bey olsun yönetim kurulu olsun hepsi gerçekten özveriyle çalışıyorlar. Ben Ankara’dan geldim. Ama burası hakikaten bu konuda çok iyi olduğunu gösteriyor.

Plajımız da çok güzel temizliği rampası her şeyi ile dört dörtlük bir plaj. Burada tabiki de Belediyemizin de katkısı çok Belediye Başkanımız Ahmet Deniz Atabay’ın bu konuda ki hassasiyetini biliyoruz, farkındayız kendisine engelli çocuklarımız adına teşekkür ederiz.

Engelli Çocuklarımızla burada birlikte güneşlenip denize girmek onların bu mutluluğuna ortak olmak gerçekten çok mutluluk verici” diye konuştu.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

ENGELSİZ BİR DİDİM İNŞA ETMEK MÜMKÜN
Bir engelli çocuk babası aynı zaman da Didim Yöresi ve engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş ise, “Öncelikle bir engelli çocuk babası olarak kendi çocuğumun ve diğer engelli vatandaşların da denize girdiğini bizler gibi serinlediğini görmek beni mutlu ediyor.

Hiçbir şey onların mutluluğu kadar değerli değil bizim için. Dernek olarak da elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Sağ olsun belediye başkanımız Ahmet Deniz Atabay da bu konuda desteklerini hiç esirgemedi.

Hep birlikte bütün engelleri kaldırıyoruz. Vatandaşlarımızın da bu konuda bizimle birlikte el ele verip bütün engelleri aşmalarını istiyor, daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Engelsiz bir Didim inşa etmek mümkün“ ifadelerini kullandı.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap