1. Anasayfa
 2. Faydalı Bilgiler

Didim Engelsiz Plaj Bu Yıl da Tam Puan Aldı

Didim Engelsiz Plaj Bu Yıl da Tam Puan Aldı
0

Didim Engelsiz Plaj Bu Yıl da Tam Puan Aldı

Didim’de geçtiğimiz yıl Engelli vatandaşlar için faaliyete geçirilen “engelsiz plaj” uygulamasına bu yılda devam ediliyor. Didim’de yaşayan engellilerin rahat bir şekilde denize girebilmeleri amacıyla geçtiğimiz yıl Haziran Ayında açılan bu yıl ise Ramazan Bayramından önce Didim Belediyesi tarafından temizlenip sezona hazır hale gelen ’Engelliler Plajı’nda Engelli vatandaşlar denizle buluşup sıcak havada serinledi.

MEMNUNİYETLERİNİ DİLE GETİRDİLER
Engelli çocuğuyla birlikte denize girebildiği için mutlu olduğunu dile getiren Engelli çocuk annesi Sultan Bektaş “Didim Yöresi ve engelliler Derneğinin çalışmalarından çok memnunuz.

Dernek başkanımız Bedri bey olsun yönetim kurulu olsun hepsi gerçekten özveriyle çalışıyorlar. Ben Ankara’dan geldim. Ama burası hakikaten bu konuda çok iyi olduğunu gösteriyor.

Plajımız da çok güzel temizliği rampası her şeyi ile dört dörtlük bir plaj. Burada tabiki de Belediyemizin de katkısı çok Belediye Başkanımız Ahmet Deniz Atabay’ın bu konuda ki hassasiyetini biliyoruz, farkındayız kendisine engelli çocuklarımız adına teşekkür ederiz.

Engelli Çocuklarımızla burada birlikte güneşlenip denize girmek onların bu mutluluğuna ortak olmak gerçekten çok mutluluk verici” diye konuştu.

ENGELSİZ BİR DİDİM İNŞA ETMEK MÜMKÜN
Bir engelli çocuk babası aynı zaman da Didim Yöresi ve engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş ise, “Öncelikle bir engelli çocuk babası olarak kendi çocuğumun ve diğer engelli vatandaşların da denize girdiğini bizler gibi serinlediğini görmek beni mutlu ediyor.

Hiçbir şey onların mutluluğu kadar değerli değil bizim için. Dernek olarak da elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Sağ olsun belediye başkanımız Ahmet Deniz Atabay da bu konuda desteklerini hiç esirgemedi.

Hep birlikte bütün engelleri kaldırıyoruz. Vatandaşlarımızın da bu konuda bizimle birlikte el ele verip bütün engelleri aşmalarını istiyor, daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Engelsiz bir Didim inşa etmek mümkün“ ifadelerini kullandı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.