1. Anasayfa
 2. Didim Etkinlikleri

Didim 3.Geleneksel Jeoloji Gecesi

Didim 3.Geleneksel Jeoloji Gecesi
0

Didim 3.Geleneksel Jeoloji Gecesi

Didim 3.Geleneksel Jeoloji Gecesi; Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın il temsilciliği 3.geleneksel jeoloji gecesini 27 Nisan Cumartesi akşamı Didim Aquasis Resort otel’de gerçekleştirdi. Jeoloji Mühendisleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında 3 yıldır geleneksel olarak bir araya geliyorlar. Gece başlamadan önce Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl temsilcisi Hasan Kuru konuşma yaptı.

Kuru “ Artık gelenekselleştiğine inandığımız ve 3.sünü düzenlediğimiz, Aydın İl Temsilciliği Jeoloji gecesine hoş geldiniz. Gerek ülkemiz gerek de meslektaşlarımız adına zor bir yıl geçirdik. Bazılarımızın sevinçle, mutlulukla bazılarımızın da hüzünle hatırladığı anılara sahip olduk. Her ne olursa olsun emeklisiyle, yeni mezunuyla, özel sektörüyle, kamu sektöründe görev yapan meslektaşlarımızla, yaklaşık 210 kişilik büyük bir aileyiz .
Günümüzde jeoloji mühendisleri olarak, milletimizin güvenli, huzurlu, zengin ve de geleceğe güvenle bakabilmesi adına çok önemli görevler üstlenmekteyiz. Jeoloji Mühendisleri Odası Yöneticileri olarak , mühendis kavramı ve görev tanımı dışında, milletimizin can ve mal güvenliğinin tesis edilmesinde , ekonomik özgürlüğüne kavuşmasında, rahat ve güvenliğin sağlanmasında bir nevi kamu görevi yapan meslektaşlarımızla gurur duymaktayız. Bu açıdan bakıldığında jeoloji mühendisleri, ülkemizin dününde olduğu gibi bu günü ve yarınında da mihenk taşı görevi görmeye devam edeceklerdir.
Geçmiş yıllarda da olduğu gibi mesleki sorumluluklarımızın yanında, sosyal sorumluluklarımızın da bilincinde olarak 7 aileyi Jeoloji mühendisleri odası aydın il temsilciliği olarak misafir etmekteyiz.
Öncelikle değerli ailelerimiz bizi kırmayıp davetimize icap ettikleri için canı gönülden teşekkürlerimizi sunarız.
Günümüzde otizmli çocuklarımız başta olmak üzere, geçici ya da kalıcı kısıta sahip vatandaşlarımızın sosyal hayatın içinde olmaması kabul edilemez. Sosyal ve idari hayatın fayda ve mekanizmaları ilgili yerel ve kamu kurumları tarafından sağlanması insanlık vazifesidir.” Şeklinde konuştu. Konuşmanın ardından gelenekselleşen Jeoloji pastasını gelen misafirlerle birlikte kestiler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.