1. Ana Sayfa
  2. Önemli Günler

30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlayan Kurtuluş Savaşı’nı taçlandıran, bağımsız Türkiye’nin önünü açan Büyük Taarruz’un 96. yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Didim’de çelenk töreni gerçekleştirildi. Didim Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen kutlamalara Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, İlçe Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Törende, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, G

arnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven ve Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay tarafından çelenk sunuldu. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Didim Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven yaptı. Gülseven konuşmasında, bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına temel teşkil eden ve Türk milletinin esir edilemeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha hatırlatıldığı 30 Ağustos 1922’de kazandıkları büyük

zaferin 97’ıncı yılını kutlamanın gururu ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

30 Ağustos zaferinin Türk ordusuna ‘Silahlı Kuvvetler Günü’ olarak armağan edildiğini belirten Albay Çetin Gülseven, “Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin huzur ve bekasını sağlamak, bölgemizde ve dünyada barışın tesisine katkıda bulunmak için tarihinden ve milletinden aldığı güçle, modern harp silah ve araçlarıyla, güçlü ve dinamik personeliyle, ulaştığı yüksek eğitim seviyesiyle ülkemizin ve dost ülkelerinin güvencesi, düşmanlarımızın korkulu rüyası olmaya devam etmektedir. Dünyanın en iyi ordularından birisi olarak kabul edilen silahlı kuvvetlerimiz, dünya üzerinde gücünü tarihinden ve yüce milletinden alan tek ordu olarak her zaman, her yerde ve her şartta verilecek görevi ifaya hazırdır” diye konuştu.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap