1. Anasayfa
 2. Didim Haberleri

Didim’e yakışan “otogar” ne zaman yapılacak?

Didim’e yakışan “otogar” ne zaman yapılacak?
0

İçindekiler

Didim’e yakışan “otogar” ne zaman yapılacak?

Aydın’ın turistik iki ilçesinden biri olan Didim’de en büyük eksikliklerinden birisi de yeni bir otogar… İlçede yaklaşık 30 yıl önce yapılan ve artık görüntüsü itibariyle miladını tamamlayan otogarın yerine yenisinin yapılacağı tüm siyasilerin seçim zamanı malzemesi olurken, yazın nüfusu 500 bini aşan Didim’de yeni bir otogarın ihtiyacı ise gün geçtikçe daha da belli oluyor.

Havası, doğası, denizi ve kültürüyle yerli ve yabancı yüz binlerce kişinin ziyaret ettiği Aydın’ın turistik ilçesi Didim’in en büyük eksikliklerinden birisi de, ilçenin modern bir otogara sahip olmaması. İlçeye gelen yerli ve yabancı turistlerin ve günübirlik tatilcilerin ilçeye ilk adım attığı yer olan otogarın son durumu turizm ilçesi olma yolunda adımlar atan Didim’e yakışmazken, yıllar önce yapılan otogarın ise artık miladını tamamladığı görülüyor.
Gerek dış görünüşü, gerekse kullanışı itibariyle ömrünü tamamlayan Didim otogarı, özellikle seçim dönemlerinde siyasilerin en büyük malzemesi olarak seçmenlerin önüne koyuluyor.

 

OTOGAR TALEBİ HER ORTAMDA DİLLENDİRİLDİ

Didim’de otogarın fiziki durumu ve yapısı ilçedeki birçok toplantıda dile getirilirken, somut olarak herhangi bir adımın atılamaması ise tepkileri beraberinde getiriyor. Didim Çalışan Gazeteciler Cemiyeti yönetiminin 29 Mart 2017 tarihinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na ziyaretinde otogar konusu ele alınmış, Çerçioğlu ise, “Didim’e yeni otogar yapacağız ancak önümüz turizm sezonu, yeni otogar yapılıncaya kadar mevcut otogarın 1 ay içerisinde iyileştirme çalışmalarını tamamlayacağız. Didim’de ortak akılla yapacağımız projelerle sorunları çözüme kavuşturacağız” ifadelerini kullanmıştı. Süreç içerisinde Didim Otogarı’nda iyileştirmeler olsa da Aydın BŞB’nin diğer ilçelere yaptığı otogarlar sonrasında Didimliler ilçeye bir otogar kazandırılmasını talep ediyor.

YENİ OTOGAR İÇİN YER ARAYIŞI SÜRÜYOR

Öte yandan Didim’e otogar kazandırılması noktasında Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ın da girişimleri olurken, yeni otogara bir yer bulunması noktasında çalışmalar yaptığı kamuoyunca biliniyor. Yapılacak yeni otogarın da Aydın BŞB tarafından yapılarak Didim Belediyesine devredilmesi bekleniyor. Otogar için ilçede devlete ait arazilerde yer bulunamaması konusu basın mensupları ile siyasiler arasında üstü kapalı olarak konuşulurken, bu konuda iktidar mensuplarınca adım atılmaması da eleştiriler arasında yerini alıyor. Bu noktada Akp Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz’un ilçeye yaptığı bir ziyarette bir basın mensubunun, “Otogar için yer tahsis talebi yapılmış ancak siyaseten bu talebin sümen altı edildiği iddiaları var. Bu konuda ne diyeceksiniz?” sorusuna ise Yavuz, “Böyle bir talep ne Didim Belediyesi’nden, ne de Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden gelmedi. Mümkün değil ama benim bilgim dışında eğer böyle bir resmi talep varsa bana siz ulaştırın. Tahsis en kolay konu. Bana belgeyi ulaştırdığınızda en kısa sürede bu tahsisin gerçekleşmesini sağlamaya çalışacağım” ifadelerine yer vermişti.

BU OTOGAR DİDİM’E YAKIŞMIYOR.

Didim’in en büyük ihtiyacı olan yeni ve modern bir otogarın yapılması noktasında Didimlilere olduğu kadar Didimlilerin oylarıyla seçilen belediye başkanlarına, milletvekillerine, İlçe başkanlarına da büyük iş düştüğünü belirten vatandaşlar, “Biz ilçemize yeni bir otogar istiyoruz. Didim’e bu otogar yakışmıyor. Siyasiler, oy için bu tür işleri bırakıp ortak akılla Didim’e bir otogar kazandırsınlar” sözleriyle veryansın etti.

Kaynak: ses gazetesi – Hüseyin Çalışkan

Didim SeyahatDidim Otogar

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.