1. Anasayfa
 2. Didim Hakkında

Didim Sahillerinde Tedbirli Turizm Sezonu Başladı


0

Didim Sahillerinde Tedbirli Turizm Sezonu Başladı.

Didim sahilleri, koronavirüs salgını nedeniyle turizm sezonu kontrollü olarak başladı. Didim sahillerindeki plajlar’da şezlonglar sosyal mesafe kurallarına uyularak konuldu. Yetkililer plajlarda ortak kullanım alanlarını dezenfekte ediyor. Sürekli plajlarda Halkın kurallara uyup uymadıklarını kontrol ediyor. Uymayanlar uyarılıyor. Sahillerdeki kafeler, restaurantlar masaları sosyal mesafe kuralına göre düzenlenledi.
Didim Sahillerin’de Dikkati çeken bir durum ise hem halk hemde işletme sahipleri bu yeni süreçte normalleşmeye alışmaya çalışmaları.
Didim bölgesindeki turistik tesisler de çalışmalarını hızlandırdı. Tesislerde, dezenfeksiyon çalışmalarıyla beraber sosyal mesafe kurallarına göre düzenlemeler yapılıyor. Müşterilerine kapılarını açmaya başlayan turistik tesisler, sezondan da umutlu.

Didim Sahillerin’de normalleşme sürecinde işletmelerde özellikle dikkat edilen konuların başında hijyen gelirken, deniz kenarındaki şezlonglar ve restoranlardaki masalar gibi ortak kullanım alanları sosyal mesafeye uygun hale getiriliyor. İşletmeler özellikle girişlerde dezenfekte önlemlerini arttırırken, otel içerisindeki odalar ve ortak kullanım alanları da dezenfekte ediliyor. Masa ve şezlonglar arasındaki mesafeler de metre ile ölçülerek, uygun şekilde tasarlanıyor. Otellerin girişlerine de müşterilerin hijyen konularında dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgilendirme yazıları asılıyor.
Uyarı yazılarına duyulan ihtiyaç tabelacıların da işlerini hareketlendirdi. Didim’in önde gelen tabela imalatçılarından Didim Medya ihtiyaca cevap vermek için vardiyeli çalışıyor.

MİSAFİRLERİMİZİ BEKLİYORUZ.

Bu yıl sezonun geç açılmasına rağmen turizm sezonundan umutlu olan esnaf otellerini, restoranlarını, apartlarını sezona hazırlanıyor. Otel ve Apartlarda odaları ve ortak kullanım alanlarını dezenfekte ederek misafirlerinin sağlıklı tatil yapmalarına önem veriyorlar. Esnaf’ın bu sene yerli turistten umudu var. Didim’de her konaklama yerinin kendi özel müşterileri var. Şu an da arayanlar da çok. ‘Ne zaman açıyorsunuz? Açtınız mı?’ diye soranlar çok. Ama bu süreçte bölgede turizm temmuz ayında başlar. Şimdi yavaş yavaş hareketlenme olur. Sahildeki şemsiyelerin arası  3,5 – 4 metre yapıldı. Şezlong araları ikişer metre bırakıldı. Şezlonglar da yıkanarak dezenfekte edildi. Restorandaki Kafelerdeki masalar da 1.5 metre mesafeyle yerleştirildi.

Didim Çevresinde yazlığı olanlar şehirler arası seyahat yasakları kalkar kalkmaz geldiler. Sıra yerli turistin gelmesinde fakat Haberlerde Pandemi (Covid–19) vaka sayısı yükseldi haberleri olunca restaurant, Kafe ve plajlardaki hareketlilik hemen azalıyor. İnsanlar tedirgin. Didim Esnafı, vaka sayılarının düşüşe geçmesi ile yerli turistin sahil kasabalarına gelmelerini bekliyor.

Didim Altınkum’dan görüntüler.

Didim Plajlar, Kafeler
Didim Plajlar, Kafeler
Didim Plajlar, Kafeler
Didim Plajlar, Kafeler
Didim Plajlar, Kafeler
Didim Plajlar, Kafeler
Didim Plajlar, Kafeler
Didim Plajlar, Kafeler
Didim Plajlar, Kafeler
Didim Plajlar, Kafeler
Didim Plajlar, Kafeler
Didim Plajlar, Kafeler
Didim Altınkum Plajları, Cafeler
Didim Altınkum Plajları, Cafeler

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.