Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları 28 Ekim’de Başlıyor
0

Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları 28 Ekim’de Başlıyor

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 95. Yıl dönümü tüm yurtta dış temsilcilikler ve Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde kutlanacak.

Didim’deki kutlamalar 28 Ekim 2018 günü Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına saat 13’te Çelenk sunulması ile başlayacak.
Kutlama programını hazırlayan Didim Kaymakamlığı resmi kurum ve kuruluşlara gönderdiği kutlama programında Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının çelenk sunumunun yapılacağı ve tüm okul ve kurum müdürlerinin tüm idarecilerin ve tüm okulların 2 öğretmen ve 20 öğrenci ile katılmasını istedi.
29 Ekim günü kutlamalar saat 9.00’da kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ile başlayacak. Saat 10’da Cumhuriyet Meydanına geçecek olan protokol alanda bulunan gurupları kaymakam, garnizon komutanı ve belediye başkanı ile birlikte h halkı selamlayacak. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacak.
Kaymakam Mehmet Türköz’ün günün anlamına ilişkin konuşmasının ardından ilçedeki okullar arasında Cumhuriyet ile ilgili resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek.
Esra Karakaya Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Cumhuriyet temalı şiirler okunacak ve Mahir Özgür Damar İlköğretim okulu öğrencileri tarafından Aydın yöresi oyunları sergilenecek, daha sonra DAHOT ekipleri bir gösteri sunacak.
Gösterilerin ardından Didim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bandosu eşliğinde okullar geçit resmi yapacaklar.
Kaymakamlık, törenlerin halkın daha fazla katılımını sağlamak, Cumhuriyetin temel ilkelerine bugünkü nesillere daha iyi özümsenerek benimsetilmeye sağlamak olduğunu ve bu kutlamalarda Cumhuriyete olan bağlılığın ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkıldığını, demokratik, laik, hukuk devleti niteliğinden taviz verilmeyeceğini, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi “Cumhuriyetin Tük toplumunun yaradılış ve onuruna en uygun bir yönetim ve çağdaş yaşam biçimi” olduğunu vurgulamak ve pekiştirmek olduğu hatırlattı. .

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.