1. Anasayfa
 2. Didim Hakkında

Didimli Kadınlar Birlikte Üretiyor

Didimli Kadınlar Birlikte Üretiyor
0
Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Didimli Kadınlar Birlikte Üretiyor

Didimli Kadınlar Birlikte Üretiyor; Didim KUEM kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi 1 Şubat itibariyle resmi olarak faaliyete geçti.

Kadınlar eğitim alarak üreterek hem vakit geçiriyorlar hem de para kazanıyorlar. Aldıkları eğitim üzerine Didim KUEM Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi yönetim kurulu başkan yardımcısı Gülay Akartuna ile kısa bir sohbet gerçekleştirdik.

Akartuna “Bu projeye Didim Belediyesi ve Doğuş Grubu ile ortak olarak başladık. Doğuş grubunu DOKU projesiyle bizlerle çalışmaya başladı. Doğuş grubu marinadaki tüm tekstil işlerini bizlere verdi. Çalışmamız için gerekli olan makinaları karşılarken Didim Belediyesi de yer tahsisinde bulundu. DOKU projesi 1 yıllık bir projeydi. 1 yıl boyunca biz kadınlar liderlik üzerine eğitim aldık. 1 yılın sonunda kooperatif olarak devam etme kararı aldık. Bağımsız bir şekilde üretmeye devam ediyoruz.

 

Bizler burada kadınlara eğitim vermeye devam ediyoruz. Sanayi makinası üzerine verdiğimiz eğitimle kadınlar buradaki bütün makinaları kullanmayı öğreniyor. Biz bu güne kadar 240’dan fazla kadına eğitim verdik. Kadınlar çanta, tişört, takı, nakış, keçe vb şeyleri nasıl yapmaları gerektiğine dair eğitimler verdik sonucundan da buradaki bütün kadınlar profesyonelmiş gibi işi öğrenip üretmeye devam ediyorlar.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Bizler burada kadınlarla birlikte yaptığımız işlere çok güveniyoruz. Yaptığımız bütün işler ihracat edilecek ürün kalitesinde. Amerika standartları bir şirket kurduk. Duş yeri, soyunma kabini, dikim bölümü gibi bütün hepsi ayrı odalarda yer almakta.

3 yıldır ki dağılmadan devam ediyoruz. Kadınlar ekip çalışmasını ekip ruhunu yansıtıyor ve bütün kadınlar el birliğiyle azimle çalışıyor. “ şeklinde konuştu.

Kadınların talepleri doğrultusunda yeni girişimlere açık oldukları belirtti. Haksızlığın olmadığı burada ki çalışan kadınları parça başı işle para aldıklarını ve bütün Didimli kadınları gelip burada emekleriyle para kazanabilecekleri belirtti. Didim belediyesi tarafından 8.000 adet bez çanta siparişi aldıklarını ve hızla üretmeye devam ettiklerini belirttiler.

Kooperatifin kurucu üyeleri arasında Sevinç Karataş, Gülay Akartuna, Elif Kürekçi, Tuba İpekçiler, Arife Aslan, Menşure Vardar ve Didim Belediyesi yer almakta.

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.