1. Anasayfa
 2. Didim Etkinlikleri

Didim Vegan Festivali

Didim Vegan Festivali
0

Didim Vegan Festivali

Didim Vegan Festivali; Avrupa’da ikinci, Türkiye’nin ise ilk Vegan Festivali olan ve Vegan kenti ilan edilen Didim’de 3. Vegan Festivali başladı.  Pazar günü oldukça kalabalık olan vegan festivalinde  kutsal yol yürüyüşüne ilgi oldukça büyüktü yürüyüşün ardından katılımcılara belgeleri verildi.

Ardında şirinler anaokulu çoçukları festivalde etkinlik düzenlediler A. Deniz Atabay etkinliği ziyaret etti . Hemen ardından organik ürünler tanıtıldı. vegan gözleme, vegan kokoreç, yaprak sarma, vegan tatlılar tanıtıldı, Binlerce yıllık Apollon tapınağı çevresinde kurulan festival alanı renkli görüntülerle devam etti.

Didim belediye başkanı A.Deniz Atabay, DİTAB Başkanı Sevinç Karataş ve Didim Belediye meclis üyeleriyle birlikte stantları gezerek hem ürünleri yerinde gördü hem de vegan ürünleri denedi.
Başkan Atabay, festivalle ilgili yaptığı değerlendirmede “Bugün 3. düzenliyoruz. İlgi alakayı görüyorsunuz. 100 metrelik yeri 45 dakikada geldim. Vatandaşımızın ilgisi çok fazla, şuna çok sevindim. Buraya el yordamıyla geldik çünkü Türkiye’de bununla ilgili referans alabileceğimiz bir örneği yoktu geçmişte ama görüyorum ki tabii halkın katılımı önemli, yerli insanlarımızın bizzat evden yaptığı getirdiği yiyecekleri burada sunmalı önemli. En önemli olan şeylerden bir tanesi özellikle vegan konusunda yiyecek anlamında ulusal firmaların çoğunu burada görüyorum. Süt üreticileri, peynir ve sucuk olsun her türlü hepsinin üreticileri burada. Ulusal firmaların katılıyor olması Didim vegfest’in rüştünü ispat etmeye başlaması demektir” diye konuştu.

Başkan Atabay, festivalin Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci olduğunu kaydederek “Vegan felsefesinin önce Türkiye’ye sonra da bütün Avrupa’ya yayılmasını istiyoruz. Çünkü Türkiye’nin birinci, Avrupa’nın ikinci vegan kentidir Didim ama önemli olan o kalabalığı buraya çekecek olan ana unsurların burada birleşmiş olmasıdır. Yani yerel yöneticiler ve üreticilerle ulusal firmaların 3. festivalde burada buluşmuş olmaları beni çok mutlu etti“ dedi.

22 Nisan Pazar gününe kadar sürecek festivalde vegan yemeklerinin yanı sıra vegan ürünlerinden yapılmış vegan içecekler, vegan tatlılar, vegan döner ve vegan sucuklar göze çarptı. 4 gün sürecek festivalde, mutfak atölyeleri, çeşitli paneller, çocuklara yönelik atölye çalışmaları ile konserler yer alacak. Reduced Spreads and withdrawal fees, increased Copy Bonus and more: NAGA User VIP Levels naga.com NAGA VIP Levels were created to reward trader’s daily efforts. The higher the deposit and/or profit from trading, the higher the level. All levels are packed with incredible benefits! See the full list below

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.