1. Anasayfa
 2. Tiyatro

Hoş Geldin Boyacı Tiyatro Oyunu Didimde

Hoş Geldin Boyacı Tiyatro Oyunu Didimde
1

Hoş Geldin Boyacı Tiyatro Oyunu Didimde

Hoşgeldin boyacı” adlı muhteşem oyun;

15 mayıs çarşamba

Saat 21:00 da

Aytaç Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde..

NOT :Bilet fiyatlarımız diger oyunlardan farklı olucaktır…

Eylem AYDOĞDU
İstanbul

Uzun bir süreden sonra tiyatro sahnesinde yer alan oyuncu Erdal Özyağcılar, yine kendisi gibi oyunculuğa gönül vermiş kızı Zeynep Özyağcılar ile birlikte kurdukları Tiyatro Martı’nın ikinci oyunu “Hoşgeldin Boyacı” ile sezona  hızlı bir giriş yaptı.

Prömiyerini İstanbul’da yapan oyun, Tiyatro Martı’nın “Uçlar” oyunundan sonra ikinci oyunu…Usta oyuncu Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner’in birlikte oynadığı  Hoşgeldin Boyacı, sezonun yeni oyunları içinde yer alıyor. Erdal Özyağcılar’ın kızı Zeynep Özyağcılar’ın birlikte kurdukları Tiyatro Martı ile Uçlar oyunundan sonra bambaşka bir oyun olan “Hoşgeldin Boyacı” seyirciye komedi tiyatrosu sunuyor.

HOŞGELDİN ERDAL ÖZYAĞCILAR

Oyun Donald Churchill imzası taşıyan “The Decorator”,  “Hoşgeldin Boyacı” adıyla sahnelenirken; içinde bol kahkaha ve sürprizleri de barındırmayı ihmal etmiyor. Oyuncu Berna Laçin ve Erdal Özyağcılar’ın karşılıklı diyaloglarında özellikle komedi yoğunlaşırken;  usta oyuncular, içinde bulundukları çıkmazın nasıl komik bir hal alacağını, iki perdelik oyunda kahkaha garantisi vereceğini, oyunun ilk dakikalarından başlayarak tiyatro seyircisine hissettiriyorlar.

Hoşgeldin Boyacı oyunu, varlıklı bir kadın olan Marcia’nın (Berna Laçin) seyahatte olan eşinin odasını boyatma telaşı ile başlıyor.Yıllardır oyuncu olma arzusu ile yaşayan Walter (Erdal Özyağcılar) boya yapmak amaçlı geldiği Marcia’nın evinde ev sahibesinin büyük bir sırrını öğreniyor! Davetsiz misafir olarak Marcia’nın evine giren Jane ( Gözde Çetiner) Marcia ile kocasının birlikte yasak aşk yaşadığını ve Marcia’yı bu aşkı kocasına söylemekle tehdit etmesiyle devam ediyor.

OYUN İÇİNDE OYUN

Jane Marcia’nın evinden Marcia’nın eşinin seyahatten döneceği zaman tekrar geleceğini söyleyerek evden ayrılıyor. Walter, Marcia ve Jane’in tüm konuşmalarına şahit oluyor ve Walter, ev sahibesi Marcia’nın imdadına yetişecek bir plan yapıyor. Walter, yıllardır aktörlük hayalini ve birikimini kullanacağı bir yer bulduğu için işi iyice bir oyuna çeviriyor. Marcia’ya planını anlatıp, ikna etmeyi başarıyor ve  para karşılığında Marcia’nın kocası rolüne geçiyor. Oyun, Jane’in Walter’ın koca rolüne inanması ile “ilginç!” bir hal almaya başlarken, Marcia kendi planladığı oyuna, yine kendi büyük bir sürprizle nokta koyuyor.

Yönetmenliğini Arif Akkaya’nın üstlendiği  ve kostüm tasarımını Feyza Zeybek’in yaptığı Hoşgeldin Boyacı, Tiyatro Martı’nın  Uçlar (gerilim) oyunundan sonra bol kahkahalı ikinci oyunu olarak sahnede yerini alıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.