1. Anasayfa
 2. Didim Haberleri

Didimde Emlakçılara Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Didimde Emlakçılara Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
0

Didimde Emlakçılara Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Didim’de emlak ve gayrimenkul alım satımını düzenleyen yönetmelikte yapılan değişikliklerle ilgili düzenlenen toplantıda emlakçılara bilgilendirmeler yapıldı.
Didim Emlak Müşavirleri Derneği ile aydın il Ticaret Müdürlüğü tarafından emlakçılara, emlakçılığın kurallarını yeniden belirleyen taşınmaz ticareti hakkında yönetmelik ve yaptırımlarının anlatıldığı toplantı Didim Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Aydın ticaret İl Müdürlüğünden Hasan Gülay, Didim Emlak Müşavirleri Derneği başkanı Osman Coşkun ile Didim’de emlakçılık yapan esnaflar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Osman Coşkun Taşınmaz ticareti hakkında yönetmelik 5 Haziran 2018’de yürürlüğe girdiğini ifade etti. Coşkun” bu yasanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren oda kaydı ve vergi dairesine kaydı olan arkadaşlarımız bu yönetmeliğe tabii olacaklar. 5 Haziran öncesinde oda ve vergi kaydı bulunan arkadaşlarımız ise bu konuyla alakalı müptesel haklardan yararlanacaklardır” dedi. Yeni yönetmeliğin tüm emlak sektörüne hayırlı olmasını dileyen Osman Coşkun başvuruların internet üzerinden bireysel yapılabileceğini vurgulayarak şunları kaydetti “bu alacağımız yetki belgeleri artok olmazsa olmazdır. Belgeyi alamayan arkadaşlar kesinlikle emlakçılık yapamayacak. Kayıt dışı çalışan ayaküstü diye tabir ettiğimiz emlakçılar’la alakalı da hep birlikte el ele vererek ya bunları kayıt altına alacağız ya da bunları ihbar ederek bir şekilde çalışmalarını engelleyeceğiz.”
Aydın ticaret İl Müdürlüğünden Hasan Gülay ise yönetmeliğin tarihi hakkında bilgiler vererek ‘yönetmelik kimleri kapsar yetki yeterlilik ve bilgi sistemi nasıl işler’, ‘yetki belgesinin verilmesinde aranan şartlar nelerdir’, ‘yetki belgesinin verilmesi yenilenmesi, askıya alınması işlemleri’ ve ‘mesleki yeterlilik belgesi’ gibi konu başlıkları altında katılımcılara sunum yaparak bilgi verdi. Program soru cevap kısmının ardından sona erdi.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.